Kdo z NHL posílí Slováky na domácím šampionátu?

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      8. 4. 2019 5:47     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kdo z NHL posílí Slováky na domácím šampionátu?  

Sezóna NHL skončila po posledním dni základní části i čtyřem Slovákům, kteří mohou potenciálně posílit národní tým na MS v Bratislavě a Košicích. Patří mezi ně obránci Andrej Sekera (Edmonton) s Christiánem Jarošem (Ottawa) a útočníci Richard Pánik (Arizona) s Tomášem Tatarem (Montreal).

Ročník padl i forvardovi Los Angeles Mariánu Gáboríkovi, jenž je však dlouhodobě zraněný a jeho účast je vyloučená.


Fandi v českých barvách! Největší výběr zboží národního týmu ZDE


Jako první potvrdil svůj příjezd Andrej Sekera z Edmontonu a podle generálního manažera slovenského výběru Miroslava Šatana svůj start nevyloučili ani zbylí tři hráči.

Deník Šport ale uvádí, že jejich definitivní vyjádření přesto stále nemá.

Do bojů o Stanley Cup mohou zasáhnout další čtyři Slováci, jež by v případě brzkého vypadnutí stihli začátek šampionátu. Za Tampu se představí bek Erik Černák, v Bostonu pak hrají gólman Jaroslav Halák a hřmotný zadák Zdeno Chára. Čtvrtým hokejistou je pak obránce Martin Marinčin z Toronta.

Na farmách k tomu ještě působí Tomáš Jurčo (Carolina/Charlotte), Marko Daňo (Winnipeg/Manitoba) či Peter Cehlárik (Boston/Providence).

83. mistrovství světa v ledním hokeji se bude konat ve dnech 10. – 26. května. Slováci odehrají klání základní části v Košicích.Štítky

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.