Kdy se vrátí Jágr? Česká legenda by mohla naskočit do nedělního utkání

Přidal  Josef Michl   do  , , , ,      24. 10. 2017 19:31    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kdy se vrátí Jágr? Česká legenda by mohla naskočit do nedělního utkání  

V zápase proti Minnesota Wild přišla jak pohroma pro fanoušky Calgary Flames, tak i pro skupinu zvanou Travelling Jagrs. Pětačtyřicetiletý matador Jaromír Jágr ze zápasu nuceně odstoupil pro zranění v dolní části těla (pravděpodobně třísel) a brzy byl umístěn na listinu zraněných hráčů.

Dobré zprávy? Jágr by mohl být připraven na nedělní zápas proti Washington Capitals.

„Dnes jsem se sešel s doktory a Jagsem a zdá se, že jde všechno velmi dobře,“ nechal se slyšet trenér Glen Gulutzan. „Myslíme, že to bude trvat zhruba týden a bude zpět,“ dodává.

Je potřeba mít na paměti, že Jágr, který podepsal smlouvu až 4. října, nebyl přítomen na přípravném kempu mužstva a byl extrémně soustředěný na svůj první zápas proti Los Angeles Kings, do kterého naskočil 11. října.

Mohl tento uspěchaný start vést k Jágrovu zranění?

„O tom můžeme spekulovat,“ tvrdí Gulutzan. Všechno co vím je, že když se podíváte na jeho kariéru, nikdy příliš nechyběl. Opravdu na sebe tlačí, aby měl natrénováno a byl připraven. Ale je dobře, že máme v týmu chlapa, který v lize odehrál spoustu zápasů a ví v jaké fázi se nachází.“

„Má výhodu v tom, že perfektně zná svoje tělo a ví, kdy si dát pauzu,“ říká trenér Calgary.

Celkem si české legenda připsala dvě asistence během pěti utkání. Na ledě strávila v průměru 11 minut a 33 sekund a 2 minuty 22 sekund při přesilových hrách.

Zatím není úplně jasné, jak se Jágr zranil a odehrál pouze 3 minuty a 49 sekund. Na branku soupeře dokázal v onom utkání vyslat jednu střelu během čtyř střídání.

„Podle mě byl přesně tam, kde chtěl být. Cítil se dobře po fyzické stránce a byl spokojen s načasováním a těmihle věcmi,“ prozradil Gulutzan.

Zranění přišlo v nevhodnou chvíly, právě když se začala tvořit chemie v prvním útoku, kde Jágr nastupoval s mladíky Gaudreauem a Monahanem.

„Myslím si, že jsme předvedli nějaké dobré věci,“ říká Johnny Gaudreau. „Samozřejmě jde o velmi šikovného hráče. Velmi jsem si užíval, když jsme spolu hráli pár zápasů. Teď se vracíme zpět k rotaci,“ prozradil.

 

Autor