Kessel si rýpl do americké reprezentace. Budeme si to pamatovat, vzkazují spoluhráči

Přidal  Martin Hrubý   do  , , ,      22. 9. 2016 13:17     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kessel si rýpl do americké reprezentace. Budeme si to pamatovat, vzkazují spoluhráči  

Hokejisté USA prohráli na Světovém poháru první dva zápasy a tím pádem přišli o šanci na postup ze skupiny. V závěrečném utkání proti České republice už budou hrát jen o čest a na jejich úkor bude hrát semifinále narychlo poskládaný výběr Evropy. To je samozřejmě pro velmoc zklamání a atmosféru v týmu ještě rozvířil komentář útočníka Phila Kessela.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


Jméno kanonýra Kessela chybělo v americké nominaci na Světový pohár, což bylo jedno z největších hokejových překvapení léta. Útočník Pittsburghu to nesl těžce a po porážce USA s Kanadou si neodpustil jedovatou poznámku.

„Tak si tak sedím v obýváku se svým psem a mám pocit, jako bych měl nyní dělat něco důležitějšího. Jen si ale nějak nemůžu vybavit, co by to mělo být,“ napsal Kessel na twitteru s narážkou na to, že s ním v sestavě by zřejmě Američané tak mizerně na World Cupu nedopadli.

Pochopitelně to nezůstalo bez odezvy. „Chápu, že je těžké smířit se s tím, když si vás tým nevybere. A v době svobody slova si na twitteru můžete komentovat a psát co chcete… Ale pro mě jako člověka, který stojí za svými spoluhráči v čase výher i porážek, jsou takovéhle komentáře dost nechutné,“ prohlásil útočník David Backes, který společně s Kesselem zažil olympiády 2010 a 2014.

Na hrách ve Vancouveru 2010 byl i útočník Zach Parise, kterého Kesselova poznámka také slušně nadzvedla.

„Vždyť on ani nemohl hrát, nebo mohl? Neměl jít na nějaký zákrok? Myslel jsem, že ano. Tak či tak, je mi úplně jedno, co Phil řekl. My jsme tu byli. A zkoušeli jsme udělat to nejlepší, bohužel to nevyšlo,“ prohlásil Parise.

„Tenhle komentář jen tak nezapadne, budeme si ho do budoucna pamatovat,“ dodal ještě Backes.

Bude vás zajímat:


Kesselův komentář spustil bouři, jen během prvních 14 hodin na něj reagovalo 63 tisíc lidí a dokonce 87 tisíc s Kesselem vyjádřilo souhlas.

„Skrze sociální sítě jsou lidé schovaní za svými klávesnicemi. S tím těžko něco naděláte. Neznamená to však, že byste se kvůli tomu měli nějak trápit. Ať už kvůli vám samotným nebo kvůli tomu, jak turnaj dopadl,“ nedělá si z toho hlavu forvard Kyle Palmieri.

Kesselova hořkost se dá pochopit. Ačkoliv dovedl Pittsburgh Penguins ke Stanley Cupu a patří k nejlepším americkým hráčům současnosti, pozvánka na hokejový svátek v Torontu jej minula. Proto jeho komentář mnozí berou s odstupem.

„Doufám, že nebyl namířený vůči nám. Protože kluci tady udělali všechno, co mohli. Takže pokud tím mířil na nás, ukazuje to nedostatek respektu,“ zakončil útočník Derek Stepan.

Štítky

Autor  

Narozen v roce 1971. NHL sleduji od začátku 80. let, redaktorem od roku 2000. Spoluzakladatel webového serveru NHL.cz. Největší hokejový zážitek - návštěva zápasů NHL, v nichž nastoupilo dohromady osm členů slavné dynastie Edmontonu Oilers z osmdesátých let minulého století včetně Waynea Gretzkyho, Granta Fuhra, Glenna Andersona nebo Craiga MacTavishe, jenž jako vůbec poslední hráč v historii NHL hrál bez helmy.