KHL si nakonec nevyzkouší. Chris Stewart ukončil kariéru

Přidal  Lukáš Zitka   do       3. 10. 2018 23:38    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem KHL si nakonec nevyzkouší. Chris Stewart ukončil kariéru  

Fanda NHLTřicetiletý rodák ze Scarborough Chris Stewart, jenž v NHL odehrál přes 650 zápasů, měl být jedním z hlavních taháků Slovanu Bratislava v KHL. Nakonec se však fanoušci slovenského účastníka největší evropské ligy musí vyrovnat se zklamáním. Někdejší útočník St. Louis Blues nebo Minnesoty se rozhodl z rodinných důvodů ukončit kariéru.

Ostrý křídelník se měl dnes hlásit na tiskové konferenci ve Vídni, kde měl být představen jako nová posila. Jenže na ni nepřišel a nebyl několik hodin k nalezení.

Nakonec Slovan Bratislava prostřednictvím sociálních sítí informoval, že se s novou posilou dohodli na ukončení spolupráce kvůli vážné rodinné situaci.

Čeští fanoušci si mohou Chrise Stewarta vybavit z jeho působení v Bílí tygři Liberec během výluky v sezoně 2012-2013. Do NHL se prosadil v dresu Colorada Avalanche, kde odehrál svoji nejlepší sezonu, když získal 64 bodů v 77 zápasech.

Postupně prošel Coloradem, St. Louis, Buffalem, Minnesotou, Anaheimem a naposledy Calgary. Celkem v nejprestižnější hokejové lize světa odehrál 652 utkání a získal 321 bodů.

Titulní Foto: Icon Sportswire
Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu.Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz