Kolektivní dohoda je na spadnutí, NHL se vrací do akce

Přidal  Daniel Reichel   do  ,      7. 7. 2020 12:42     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kolektivní dohoda je na spadnutí, NHL se vrací do akce  

NHL a hráčská asociace NHLPA v pondělí oznámily, že se de facto dohodly na memorandu o porozumění, které předběžně prodlužuje platnost kolektivní dohody o čtyři roky do konce sezóny 2025/26.

Součástí jsou také protokoly o Fázi 3 a 4 návratu do akce.

HIT LÉTA: Plážové osušky NHL za výprodejové ceny!

Fáze 3, která zahrnuje otevření tréninkových kempů, začne 13. července. Do Edmontonu a Toronta, dvou dějišť rozšířeného play-off, se sjedou hráči 26. července.

Čtvrtá fáze a s ní začínající předkolo jsou naplánovány na 1. srpna.

O těchto datech jsem vás informovali již v našem pravidelně aktualizovaném článku.

Kolektivní smlouvu i dohodu o návratu musí ještě ratifikovat Rada guvernérů a členové NHLPA. Dojít by k tomu mělo v následujících třech až pěti dnech. Současný kontrakt vyprší v září 2022.

NHL se kvůli covidu-19 zastavila 12. března. Zbytek základní části byl zrušen, pro sedm nejhorších týmů sezóna skončila. Držitel Stanleyova poháru by měl být znám na počátku října.

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.