Kontroverzní chování se stalo Petersovi osudným

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      29. 11. 2019 22:01     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kontroverzní chování se stalo Petersovi osudným  

Bill Peters pod tlakem rezignoval na svou pozici hlavního kouče Flames. Zprávu v pátek zveřejnil generální manažer Brad Treliving.

Místo lodivoda lavičky Calgary dočasně převezme asistent Geoff Ward.

Flames se v těchto dnech zabývali obviněním ze strany bývalého hráče NHL Akima Alia, jehož měl Peters během společného působení v Rockfordu před 10 lety častovat rasistickými urážkami.

O incidentu čtěte ZDE.

Peters ve středu prostřednictvím dopisu používání „ostrých výrazů“ přiznal a omluvil se. Aliu však jeho slova označil za neupřímná.

K citlivému tématu rasismu se přidalo i osočení z fyzického napadání, jehož se měl Peters dopouštět v době, kdy stál na střídačce Hurricanes. Pozici „žalobce“ tentokrát zaujal český zadák Michal Jordán.

Jeho obvinění si přečtěte pod tímto odkazem.

Někdejší Petersův asistent v Carolině Rod Brind’Amour médiím sdělil, že se Jordánova slova zakládají na pravdě.

53letý Peters byl odvolán již ze středečního utkání proti Buffalu. Klub ale označoval toto opatření pouze jako předběžné.

Štítky

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.