Koronavirus útočí! Dojdou v NHL hokejky?

Přidal  Lukáš Zitka   do  ,      12. 2. 2020 15:06     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Koronavirus útočí! Dojdou v NHL hokejky?  

Fanda NHLCelý svět našlapuje okolo Číny po špičkách. Nyní však ne kvůli politickým záležitostem, nýbrž kvůli epidemii tzv. koronaviru. Tato nemoc, na kterou světovou veřejnost poprvé upozornil začátkem prosince čínský oční lékař Li-Wen-liang (před několika dny na tuto nemoc zemřel), může v příštích týdnech a měsících negativně ovlivnit i nejslavnější hokejovou soutěž světa.

Buď IN. Tuhle značku doporučuje PASTA!

Jeden z největších výrobců hokejek, Bauer Hockey, totiž musel před několika dny kvůli epidemii uzavřít svoji továrnu v centru Číny ve městě Tongxiang. V ní vyrábí všechny hokejky na míru, které jsou pro hokejového profesionála standardem.

Zavření nebo omezení provozu továren v Číně dopadlo především na Bauer a CCM. S jejich nástroji nastupuje okolo 75 % hráčů v NHL. Mezi kustody se šušká, že některé týmy proto vydaly doporučení, aby hráči používali maximálně jednu hokejku pro trénink a maximálně dvě na zápas.

Fanda NHL

Podle třetího největšího dodavatele holí pro hráče NHL firmy Warrior (odhadem 22 % hráčů) se množí dotazy od hokejových profesionálů, zda by případně mohli přejít v průběhu sezony k nim. Warrior, jenž spadá pod značku New Balance, totiž své hokejky vyrábí v Tijuaně v Mexiku.

Titulní foto: Icon Sportswire

Štítky

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz