Kouč Jets se zostra pustil do Tkachuka

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      2. 8. 2020 11:34     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kouč Jets se zostra pustil do Tkachuka  

Winnipeg dohrával sobotní duel s Calgary bez útočníka Marka Scheifeleho, který utrpěl v první třetině zranění.

Hvězdný centr se zranil při snaze vyhnout se bodyčeku od Matthewa Tkachuka, jenž mu při zákroku narazil do nohy.

Scheifele, který byl v základní části se 73 body nejproduktivnějším hráčem Jets, posléze v bolestech opouštěl ledovou plochu.

„Bylo to úmyslné. Bylo to ohavné, špinavé kopnutí do zadní části nohy,“ obořil se na Tkachuka trenér Winnipegu Paul Maurice.

„Na záběru z přenosu v televizi to neuvidíte, ale podívejte se na to z kamery na modré a přibližte si to. Šel mu po noze, mohl mu přeříznout achilovku a ukončit jeho kariéru. Jednoduše ohavný zákrok.“

„Cítím se špatně. Je to fajn kluk,“ kál se po utkání Tkachuk. Záměr zranit soupeře ale popřel.

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.