Kovalčuk: Další tři až čtyři roky mám na to být mezi nejlepšími

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      15. 7. 2018 8:08     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kovalčuk: Další tři až čtyři roky mám na to být mezi nejlepšími  

Fanshop týmu

Věk není faktor, který by Ilju Kovalčuka znepokojoval.

Nejnovější člen Králů se do NHL vrací po pěti letech, které strávil v „bezpečí“ ruské KHL. Nyní čelí po podpisu tříletého kontraktu s Los Angeles (podrobnosti o smlouvě ZDE) novým výzvám. Jeho slova ze sobotního setkání s novináři zachytil Jan Rosen z portálu LAKingsInsider.com

„Když jsem se rozhodoval, bylo to všechno o hokeji. V nádrži mám ještě palivo na další tři až čtyři roky, během nichž můžu hrát na vysoké úrovni,“ rozpovídal se pětatřicetiletý rodák z Tveru.


Kšiltovky a čepice NHL, které musíš mít? Klikni ZDE


„Los Angeles je skvělou organizací, má skvělého gólmana i skvělou obranu. Nikdy jsme neměl příležitost hrát s takovými hráči. Jsem nadšený,“ nešetřil kontroverzní hokejista v povídání o Kings superlativy.

Bývalá jednička draftu produkovala v National Hockey League v průměru více než 40 gólů za sezónu a i nyní věří, že může být svému týmu oporou.

Z TÁBORA KINGS: Škrtil a bil svou ženu. Nyní má cestu do NHL opět pootevřenou

„Posledních pár let jsem byl stále stejným hráčem jako předtím, cítím se dobře,“ pokračoval bývalý útočník Atlanty a New Jersey. „Obzvláště, když hrajete s někým jako Kopitar, Doughty, Carter či Brown, je to snadnější. Tihle hoši vám získávání bodů a střílení branek ulehčí.“

Kaliforňanům se budou Kovalčukovy body hodit. Kings zakončili uplynulý ročník hořkou porážkou s Vegas v prvním kole play-off. Nováčkovi soutěže podlehli 0:4 na zápasy, když mu dokázali dát pouze tři góly.

VELKÁ LETNÍ SOUTĚŽ PRO NAŠE ČTENÁŘE: VÝHRA ČEKÁ TADY!

Titulní foto: Icon Sportswire

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.