Kovářův sen o NHL se rozplynul. Boston se rozhodl dát šanci mladším

Přidal  Lukáš Zitka   do  , ,      2. 12. 2018 11:29    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kovářův sen o NHL se rozplynul. Boston se rozhodl dát šanci mladším  

Fanda NHLÚtočník Jan Kovář po letech v Magnitogorsku se rozhodl dobýt novou metu. Tou byla slovutná NHL. Jenže když i přes vcelku úspěšnou přípravu byl poslán New York Islanders na farmu do Bridgeportu, vyjednal si zrušení smlouvy. Následně podepsal zkušební kontrakt s Bostonem, který jej odeslal na rozehrání do AHL do Providence, kde se Kovářovi dařilo.

V posledním týdnu se vynořily optimistické zprávy, když o Kovářovi mluvil GM Bostonu Don Sweeney jako o „velmi chytrém hráči“. Po skončení zkušební smlouvy byl povýšen k prvnímu týmu, se kterým se připravoval. Šanci však nakonec nedostal, Bruins se rozhodli vsadit na mladší hráče.

Budoucnost osmadvacetiletého Čecha je tak nyní nejasná.„Jsem ale každopádně hrozně rád, že jsem u Bruins dostal šanci. Vážím si toho. Trenéři se rozhodli, že budou dávat šanci mladým klukům, které mají draftované a dobře je znají z předsezónních kempů. Což samozřejmě respektuju. A koukám se dopředu k novým výzvám,“ řekl Jan Kovář serveru isport.cz.

Podrobnosti připravujeme.

 

Štítky

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu.Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz