Kovářův sen o NHL se rozplynul. Boston se rozhodl dát šanci mladším

Přidal  Lukáš Zitka   do  , ,      2. 12. 2018 11:29     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kovářův sen o NHL se rozplynul. Boston se rozhodl dát šanci mladším  

Fanda NHLÚtočník Jan Kovář po letech v Magnitogorsku se rozhodl dobýt novou metu. Tou byla slovutná NHL. Jenže když i přes vcelku úspěšnou přípravu byl poslán New York Islanders na farmu do Bridgeportu, vyjednal si zrušení smlouvy. Následně podepsal zkušební kontrakt s Bostonem, který jej odeslal na rozehrání do AHL do Providence, kde se Kovářovi dařilo.

V posledním týdnu se vynořily optimistické zprávy, když o Kovářovi mluvil GM Bostonu Don Sweeney jako o „velmi chytrém hráči“. Po skončení zkušební smlouvy byl povýšen k prvnímu týmu, se kterým se připravoval. Šanci však nakonec nedostal, Bruins se rozhodli vsadit na mladší hráče.

Budoucnost osmadvacetiletého Čecha je tak nyní nejasná.



„Jsem ale každopádně hrozně rád, že jsem u Bruins dostal šanci. Vážím si toho. Trenéři se rozhodli, že budou dávat šanci mladým klukům, které mají draftované a dobře je znají z předsezónních kempů. Což samozřejmě respektuju. A koukám se dopředu k novým výzvám,“ řekl Jan Kovář serveru isport.cz.

Podrobnosti připravujeme.

 

Štítky

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz