Králové se chtějí zbavit Phaneufa

Přidal  Daniel Reichel   do  ,      9. 6. 2019 11:52     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Králové se chtějí zbavit Phaneufa  

Los Angeles pracuje na odchodu zkušeného obránce Diona Phaneufa a nebrání se ani vykoupení ze smlouvy. S odvoláním na své zdroje to uvádí Pierre LeBrun ze stanice TSN.

34letý Kanaďan má ze své smlouvy s cap-hitem 5,25 miliónů platné ještě dva roky. Součástí kontraktu je taktéž klauzule, která mu umožňuje vyjmenovat 12 týmů, do nichž by akceptoval výměnu.

Phaneuf zaznamenal v uplynulé sezóně s šesti body své kariérní minimum a často působil pouze jako zdravý náhradník.

Rodák z Edmontonu podepsal aktuální sedmiletou smlouvu v roce 2013 s Torontem, z něhož byl o tři roky později vytrejdován do Ottawy. Za Kings pak poprvé naskočil v sezóně 2017/18.

Titulní foto: Icon Sportswire

Štítky

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.