Kris Versteeg nadále zůstává hráčem Calgary

Přidal  Martin Hrubý   do  , ,      30. 6. 2017 14:06    Komentář  

Kanadský hokejista Kris Versteeg bude i nadále hráčem Calgary. Podle kanadské televizní stanice Sportsnet se jednatřicetiletý útočník dohodl s vedením Flames na podpisu roční smlouvy, jež mu garantuje příjem 1,75 miliónu dolarů.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


„Co teď cítím? Úlevu, nadšení a štěstí. Je to takový souhrn všech těchto pocitů,“ sdělil rodák z Lethbridge (kanadská provincie Alberta), jenž si finančně polepší, protože v uplynulé sezóně si vydělal jen 950 tisíc dolarů.

Do kanadského klubu přišel Versteeg až loni v říjnu. Původně se ucházel o práci v Edmontonu, který ho na začátku září pozval do svého kempu. Nakonec dal ale přednost velkému provinčnímu rivalovi Oilers.

Pokud by neprodloužil smlouvu s Plameny, stal by se v sobotu nechráněným volným hráčem a mohl čekat na nabídky od jiných klubů. Nakonec dal ale přednost jistotě.

„Chcete vědět, kam se vydáte, a především kde se usadíte. A to může být trochu znepokojující. Tyhle věci se stávají, je to trochu bláznivé, snažíte se naslouchat lidem okolo vás, ale nakonec jsem chtěl zůstat doma.“

V základní části NHL odehrál Versteeg za Calgary 69 utkání, ve kterých zaznamenal 37 bodů za 15 branek a 22 přihrávek. „Vždycky to byla moje první volba. Chtěl jsem zůstat v Calgary, mezi spoluhráči z minulé sezóny, která byla hodně speciální a rád bych na ni navázal.“

Dvojnásobný vítěz Stanley Cupu s Chicagem (2010, 2015) odehrál v základní části NHL 619 zápasů za Blackhawks, Toronto, Philadelphii, Floridu, Carolinu, Los Angeles a Flames. Na kontě má 350 bodů (146+204). V 93 utkáních play off vstřelil 18 gólů a na dalších 30 přihrál.

Autor  

Narozen v roce 1971. NHL sleduji od začátku 80. let, redaktorem od roku 2000. Spoluzakladatel webového serveru NHL.cz. Největší hokejový zážitek - návštěva zápasů NHL, v nichž nastoupilo dohromady osm členů slavné dynastie Edmontonu Oilers z osmdesátých let minulého století včetně Waynea Gretzkyho, Granta Fuhra, Glenna Andersona nebo Craiga MacTavishe, jenž jako vůbec poslední hráč v historii NHL hrál bez helmy.