Select Page

Kris Versteeg nadále zůstává hráčem Calgary

Kris Versteeg nadále zůstává hráčem Calgary

Kanadský hokejista Kris Versteeg bude i nadále hráčem Calgary. Podle kanadské televizní stanice Sportsnet se jednatřicetiletý útočník dohodl s vedením Flames na podpisu roční smlouvy, jež mu garantuje příjem 1,75 miliónu dolarů.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


„Co teď cítím? Úlevu, nadšení a štěstí. Je to takový souhrn všech těchto pocitů,“ sdělil rodák z Lethbridge (kanadská provincie Alberta), jenž si finančně polepší, protože v uplynulé sezóně si vydělal jen 950 tisíc dolarů.

Do kanadského klubu přišel Versteeg až loni v říjnu. Původně se ucházel o práci v Edmontonu, který ho na začátku září pozval do svého kempu. Nakonec dal ale přednost velkému provinčnímu rivalovi Oilers.

Pokud by neprodloužil smlouvu s Plameny, stal by se v sobotu nechráněným volným hráčem a mohl čekat na nabídky od jiných klubů. Nakonec dal ale přednost jistotě.

„Chcete vědět, kam se vydáte, a především kde se usadíte. A to může být trochu znepokojující. Tyhle věci se stávají, je to trochu bláznivé, snažíte se naslouchat lidem okolo vás, ale nakonec jsem chtěl zůstat doma.“

V základní části NHL odehrál Versteeg za Calgary 69 utkání, ve kterých zaznamenal 37 bodů za 15 branek a 22 přihrávek. „Vždycky to byla moje první volba. Chtěl jsem zůstat v Calgary, mezi spoluhráči z minulé sezóny, která byla hodně speciální a rád bych na ni navázal.“

Dvojnásobný vítěz Stanley Cupu s Chicagem (2010, 2015) odehrál v základní části NHL 619 zápasů za Blackhawks, Toronto, Philadelphii, Floridu, Carolinu, Los Angeles a Flames. Na kontě má 350 bodů (146+204). V 93 utkáních play off vstřelil 18 gólů a na dalších 30 přihrál.

Výsledky

20.10.1.01.21.10.22.10.
Vancouver Boston 3:6
NY Islanders NY Rangers 4:3
Nashville Philadelphia 1:0
Tampa Bay Columbus 2:0
New Jersey Ottawa 5:4
Edmonton Chicago 2:1
St Louis Colorado 4:3
Carolina Calgary 2:1
Dallas Arizona 5:4
Montréal Anaheim 0:3
Vancouver Buffalo 4:2
San Jose New Jersey 3:0
Washington Detroit 4:3
Pittsburgh Florida 4:3
Minnesota Winnipeg 3:4
Nashville NY Rangers -:-
Edmonton Philadelphia -:-
Buffalo Boston -:-
Toronto Ottawa -:-
Pittsburgh Tampa Bay -:-
San Jose NY Islanders -:-
Los Angeles Columbus -:-
Florida Washington -:-
Carolina Dallas -:-
Chicago Arizona -:-
Minnesota Calgary -:-
St Louis Vegas -:-

Twitter