Kučerov se dotýká jágrovských výšin

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      9. 1. 2019 6:31    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kučerov se dotýká jágrovských výšin  

Fanshop týmu

Nikita Kučerov je k nezastavení.

Pětadvacetiletý útočník Tampy Bay si v úterním duelu s Columbusem připsal svůj 70. bod v tomto ročníku, k čemuž potřeboval odehrát jen 43 utkání.

Rychleji to naposledy dokázal pouze český forvard Jaromír Jágr, který tohoto milníku dosáhl v sezóně 1999/2000 za 38 střetnutí.

Kučerov má s průměrným ziskem 1,65 bodu na zápas nakročeno k 135bodovému ročníku. Posledními hráči, kterým se povedlo překonat 130bodovu hranici, byli přitom Jaromír Jágr a Mario Lemieux v sezóně 1995/96.

Rodák z ruského Majkopu začínal v říjnu s pomalejším startem, když si z prvních 18 soubojů odnesl 18 bodů. Od té doby ale sbírá v průměru více než dva body na utkání.

Kompletní tabulku kanadského bodování naleznete ZDE.Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby.Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.