Landeskog rozhodl jediným gólem o výhře Colorada nad Minnesotou

Přidal  Jan Kadeřábek   do  , , ,      6. 11. 2016 0:32     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Landeskog rozhodl jediným gólem o výhře Colorada nad Minnesotou  

Kapitán Colorada Gabriel Landeskog jedinou brankou zápasu přiřkl Lavinám vítězství nad Minnesotou. Třiadvacetiletý Švéd, který byl vyhlášen druhou hvězdou utkání, se prosadil v 51. minutě z přesilové hry. Avalanche vstřelili první gól po 164 minutách a 48 vteřinách hry.

Třetí branka Gabriela Landeskoga v sezoně

Kromě Landeskoga se na straně Colorada výrazně blýskl brankář Calvin Pickard, který k dvoubodovému zisku přispěl 32 zákroky a druhou vychytanou nulou v kariéře. Po zásluze se stal první hvězdou večera. Pickard zvítězil i ve třetím duelu, do kterého v této sezoně nastoupil. Předtím proti němu neuspěli Pittsburgh s Arizonou.

Čtyřiadvacetiletý mistr světa z ruského šampionátu 2016 v těchto třech zápasech průměrně inkasoval 1,67 branek a úspěšnost zákroků vytáhl na 94,4 procenta.

První hvězda večera v akci

Minnesota si v závěru utkání vyvinula značný tlak a Charlie Coyle dokázal dostat kotouč za Picardova záda, ale kvůli nedovolenému zákroku Erica Staala nemohla být branka uznána.

Avalanche mají po deseti odehraných zápasech na svém kontě stejný počet bodů a drží se na 9. místě Západní konference. Wild se sice nacházejí o šest příček výše, ale na Colorado disponují pouze tříbodovým náskokem a k tomu odehráli zápas navíc.

Autor  

Narozen v roce 1993. Absolvent bakalářského oboru Marketingová komunikace a PR na FSV UK. V současnosti studuju žurnalistiku, první ročník magisterského oboru. O hokej se zajímám od 8 let. Díky dlouholetému zájmu o NHL jsem se rozhodl napsat bakalářku na téma „Marketing NHL v letech 2005–2015“. Kanadsko-americká soutěž mě fascinuje především svou úžasnou historií. Aktivně se věnuji karate a běhu, rád čtu a jsem velkým fanouškem rockové hudby, především Guns N‘ Roses, Bruce Springsteena, Rolling Stones, U2, Kiss, Bon Jovi a dalších. Jsem autorem knihy Guns N' Roses: Příběh nejslavnějšího turné, která vyšla v září 2016. Publikace se zabývá nejúspěšnějším obdobím kapely, roky 1989 až 1994.