Legendy Winnipegu se těší na souboj s Edmontonem a doufají, že jsou Gretzky a spol v horší formě

Přidal  Martin Hrubý   do  , , ,      22. 10. 2016 11:33    Komentář  

Bude to setkání někdejších hráčů klubu, který se v roce 1996 přestěhoval do arizonského Glendale a dlouho nebylo jasné, jestli se městu z kanadské provincie Manitoba podaří mezi smetánku v NHL ještě někdy vrátit. Teď si ale bývalí hráči Winnipegu Jets užijí sobotní setkání legend před venkovním zápasem NHL.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


Mimořádně se na Rogers NHL Heritage Classic Alumni Game 2016 těší i jejich nejslavnější útočník Dale Hawerchuk, jednička draftu z roku 1981 a hráč, který nosil u Tryskáčů šest let kapitánské céčko. Podle něj bude duel s legendami Edmontonu něco, co se dá zažít jen jednou za život.

„Myslím, že většina kluků se na to dívá stejně. A i když někteří z nich nebyli v nejlepší formě, okamžitě vyslyšeli pozvání a začali na sobě makat, protože je to šance, která už zřejmě nikdy znovu nepřijde. A možná to platí i pro fanoušky. Může to být poslední možnost vidět hrát Waynea Gretzkého venkovní zápas. Přijede nejlepší z nejlepších a vy ho uvidíte ve Winnipegu,“ zve všechny na zápas Hawerchuk.

Kromě Gretzkého budou hrát i další členové Hokejové Síně slávy jako Mark Messier nebo Jarri Kurri. „Doufejme, že jsou v podobné formě jako my. Nebo raději v ještě horší…,“ směje se bývalý obránce Winnipegu Dave Babych.


Bude vás zajímat:


„Mají ale v kádru pár mladších kluků, kteří parádně bruslí. A když říkám mladších, tak myslím hráče před čtyřicítkou. Bude to dobrý zápas. Všichni si to budeme snažit co nejvíc užít. Nebude to o tom, že bychom chtěli za každou cenu padat na zadek.“

Další bývalý hráč Jets, útočník Ed Olczyk, přiznal, že je před zápasem trochu nervózní. „Ten tlak přichází od mých dětí. Budu muset na ledě něco vymyslet. Ale zatím vůbec netuším, co to bude,“ usmíval se Olczyk.

Padesátiletý Američan trénoval Pittsburgh Penguins (2003-06) a v současnosti pracuje jako komentátor pro Chicago Blackhawks a také pro televizní stanici NBC. V téhle pozici komentoval už několik venkovních zápasů a teď si to chce užít přímo na ledě.

„Bude to jeden z těch zážitků, za kterými se jednou nejraději ohlédnu. Měl jsem štěstí, že jsem byl pozván,“ dodal.

Foto: Twitter nhl.com

Autor  

Narozen v roce 1971. NHL sleduji od začátku 80. let, redaktorem od roku 2000. Spoluzakladatel webového serveru NHL.cz. Největší hokejový zážitek - návštěva zápasů NHL, v nichž nastoupilo dohromady osm členů slavné dynastie Edmontonu Oilers z osmdesátých let minulého století včetně Waynea Gretzkyho, Granta Fuhra, Glenna Andersona nebo Craiga MacTavishe, jenž jako vůbec poslední hráč v historii NHL hrál bez helmy.