Lehner vzpomínal na Buffalo: Byla tam atmosféra negativity

Přidal  Lukáš Zitka   do  , ,      30. 3. 2019 11:05     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Lehner vzpomínal na Buffalo: Byla tam atmosféra negativity  

Fanshop týmuŠvédský gólman Robin Lehner před touto sezonou měnil po třech letech působiště. Z Buffala Sabres se přestěhoval na Long Island za místními Islanders. A zatím se mu v novém prostředí daří na výbornou.

Vytvořil spolehlivý brankářský tandem s Němcem Thomasem Greissem, s Islanders se drží u čela Metropolitní divize. Oba mají vynikající statistiky.

Před sezonou však nastalo pro Švéda jedno z nejtěžších období v životě. Na jaře se dozvěděl, že má bipolární poruchu, závažnou psychickou nemoc. Léčil se ze závislosti na alkoholu a prášcích na spaní. Málem spáchal sebevraždu.

Po sezoně se rozloučil s Buffalo Sabres, ve kterých strávil tři sezony. Podle svých slov se s nimi rozešel v dobrém – po domluvě s vedením uznaly všechny strany, že potřebuje změnu prostředí. Sázku na nejistotu nakonec učinili New York Islanders a podepsali se sedmadvacetiletým Lehnerem roční kontrakt na 1,5 milionu dolarů.

A změna mu víc než prospěla, zažívá nejlepší sezonu kariéry. „Je to úplně jiný pocit než loni. Bavíme se, je pozitivní atmosféra. Nejsme obklopeni negativitou. To byla ta nejtěžší věc na Buffalu – šedý mrak a negativita,“ řekl bývalý gólman Ottawy nebo Sabres pro Newsday.

Vyjádřil se i k tomu, zda jsou média v New Yorku ostrá vůči sportovcům. „Buffalo mě připravilo. Už to nemohlo být horší. Připravilo mě to třeba na Toronto. Občas to bylo fakt zlé. Zápas ještě ani nezačal a lidé už bučeli. Mají velmi vášnivé fanoušky, ale občas nás to spíše sráželo,“ vyznal se v rozhovoru.

Robin Lehner byl za svoji oddanost hokeji nominován Islanders na trofej Billa Mastertona. Společně se svým kolegou Greissem je ale kandidátem ještě na jednu trofej – William M. Jennings Trophy.

Titulní foto: Icon Sportswire

Štítky

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz