Let’s Go, Flyers! skandovalo se dnes v O2 Areně

Přidal  Roman Blaha   do  , , ,      3. 10. 2019 21:44     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Let’s Go, Flyers! skandovalo se dnes v O2 Areně  

Jak známo, Blackhawks i Flyers už několik dní pobývají v Evropě. Chicago si to k nám namířilo z Berlína, trasa Philadelphie vedla zase přes švýcarské Lausanne. Ve středu už oba celky trénovaly v pražské O2 Areně.

A na čtvrtek si připravily lahůdku pro všechny zvědavé příznivce zámořské soutěže – otevřený trénink. Ten tak sloužil jako zajímavá ochutnávka před hlavním chodem, kterým je páteční ostrý start sezóny, tedy duel mezi oběma mužstvy.

Oběma tréninkům dnes přihlížela vcelku slušná návštěva, zejména ve spodních patrech arény byla spousta zaplněných míst. O zábavu se staral také populární maskot Gritty, který chodil mezi fanoušky. Jako první vyjeli od 15 hodin na led svěřenci Alaina Vigneaulta.

Trénink měl slušné tempo, značnou část zabral nácvik přesilovky 5 na 4, později také 5 na 3. Flyers tak zároveň pilovali i hru v oslabení. Došlo také na přečíslení tři na dva, nácvik situací dva na dva a další herní situace.

Skupina mladších příznivců vytrvale skandovala jméno jediného českého zástupce na soupisce Letců – Jakuba Voráčka. Na závěr hodinového tréninku fanoušci skandovali Let’s Go, Flyers! Hráči je na oplátku pozdravili zvednutými hokejkami a uznalým poklepáním o led.

Poté už led ve vysočanské hale patřil hráčům Chicaga. A ani je jejich kouč nešetřil. Po tradičních přečísleních hráči třeba nacvičovali střelbu z první, útočníci pak pilovali také vhazování.

Zítra už to vypukne naostro. Ale i dnešní „předkrm“ se povedl.

Autor  

Narozen v roce 1975, NHL sleduji od konce 80. let, redaktorem od roku 2008. Vystudovaný ekonom - obor marketing, ženatý, manželka Silvie, synové Mike a Dave. Dobrovolník na ZOH 2010 ve Vancouveru, florbalový kouč a speaker, učitel. Mám rád NHL jako celek, obdivuji kanadskou oddanost hokeji a úžasnou tradici této hry v zemi javorového listu, jsem velkým kanadským fanouškem. Rád sportuji, cestuji, čtu o NHL v angličtině, poslouchám U2 a trávím čas se svými syny. Oblíbení hráči: Yzerman, Gretzky, Orr, Sakic, Beliveau, LaFontaine, Linden, Modano, Francis, Gilmour, Hawerchuk, Mario, Roy, Brodeur, R. Bourque, Coffey, Selänne, Toews, Gaudreau, McDavid, St. Louis, Sean Burke, Jágr, Sedinové. Nejlepší hokej ever: Canada Cup 87.