Liga si vyšlápla na Kempného. Český bek dostal nejvyšší možnou pokutu

Přidal  Daniel Reichel   do  , , , ,      15. 5. 2018 6:20     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Liga si vyšlápla na Kempného. Český bek dostal nejvyšší možnou pokutu  

Fanshop týmu

Obránce Capitals Michal Kempný musí zaplatit tučnou pokutu.

Obnos ve výši 2 419 dolarů a 35 centů, což je pro něj maximální možná částka v souladu s aktuální kolektivní smlouvou, odvede za svůj krosček do tváře forvarda Tampy Bay Cedrica Paquetteho z druhého utkání finále Východní konference.

V pondělí to oznámilo Oddělení pro hráčskou bezpečnost National Hockey League.

Incident se odehrál v čase 6:55 třetího dějství a český bek za něj přímo na ledě dostal menší trest.

Kempného faul se přitom nápadně podobá tomu, který v prvním kole předvedl Josh Morrisey (video ZDE) na úkor Erica Staala. Za tvrdý výpad do oblasti hlavy a krku byl zadák Winnipegu potrestán jednozápasovou suspendací.

Titulní foto: Icon Sportswire

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.