Lindblom odzvonil nejhorším časům

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      3. 7. 2020 6:00     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Lindblom odzvonil nejhorším časům  

Útočník Philadelphie Oskar Lindblom slaví svou cestu k uzdravení.

23letý Švéd ve čtvrtek rozeznil zvonek v nemocnici Penn Medical Center, aby symbolicky ukončil nejtěžší fázi léčby rakoviny. Mladý hokejista byl v prosinci diagnostikován s Ewingovým sarkomem, vzácnou formou rakoviny kosti (čtěte ZDE).

Velmi ojedinělou nemoc američtí lékaři diagnostikují u přibližně 250 mladých lidí ročně, vyléčí se jich přibližně 80 procent.

Buď IN. Tuhle značku doporučuje PASTA!

„To, jak se cítím, nelze vyjádřit,“ cituje šťastného Lindbloma Adam Kimelman z oficiálních ligových stránek. „Je to jako slavit narozeniny, vánoce a všechny další svátky najednou.“

„Je fajn to mít za sebou. Neumím se dočkat normálního života,“ dodal šikovný forvard.

Lindblom se již v červnu vrátil na led s malou skupinou spoluhráčů, do blížícího se play-off se ale nezapojí.

V tomto ročníku naskočil za Flyers do 30 duelů s bilancí 11 branek a 18 bodů.

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.