Little se upsal Winnipegu do roku 2024

Přidal  Martin Hrubý   do  , ,      15. 9. 2017 10:57     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Little se upsal Winnipegu do roku 2024  

Kanadský hokejista Bryan Little podepsal novou šestiletou smlouvu s Winnipegem. Kontrakt vstoupí v platnost po nadcházející sezóně. Tryskáči si tak pojistili služby křídelního útočníka až do konce ročníku 2023-24.

„Jsem opravdu nadšený, že jsme se dokázali dohodnout. Chci tu zůstat dlouho a pokud možno zde ukončit aktivní kariéru,“ uvedl devětadvacetiletý rodák z Edmontonu.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


Podle informací kanadské televizní společnosti TSN si Little vydělá za dané období celkem 31,746 miliónu dolarů, v průměru bude brát 5,291 miliónu dolarů ročně. V posledním roce platnosti stávajícího kontraktu (2017-18) mu postupně přijde na účet rovných pět milionů USD.

„Jediné, na čem jsem trval, byl dlouhodobý kontrakt,“ řekl Little. „Chtěl jsem mít pocit nějaké jistoty a soustředit se vyloženě na hokej. Vím, že bych mohl hrát ještě dlouho a chtěl jsem zůstat ve Winnipegu, což bylo pro mě důležité. Naštěstí mi Jets takovou smlouvu hned nabídli, takže jsme si plácli.“

Minulá sezóna pro něj nezačala dobře. V polovině října si Little v duelu s Carolinou při kolizi s forvardem Hurricanes Bryanem Bickellem přivodil zranění ve spodní části těla a následně vynechal 23 utkání. Po návratu do sestavy odehrál 59 zápasů, ve kterých zaznamenal solidních 47 bodů za 21branek a 26 přihrávek.

„Také v  následujících letech chci být stále konkurenceschopným hráčem a lídrem tohoto týmu,“ prohlásil Little, jehož si předchůdci Jets z Atlanty vybrali jako dvanáctku draftu v roce 2006.

Během deseti sezón si svoji celkovou bilanci v NHL upravil na 432 bodů (184+248) z 672 utkání. Ve čtyřech zápasech play off vsítil dva góly a na jeden nahrál. „Bryan je velmi konzistentní hráč. Můžeme ho využít ve spoustě různých herních situacích,“ uvedl na jeho adresu generální manažer Jets Kevin Cheveldayoff.

Štítky

Autor  

Narozen v roce 1971. NHL sleduji od začátku 80. let, redaktorem od roku 2000. Spoluzakladatel webového serveru NHL.cz. Největší hokejový zážitek - návštěva zápasů NHL, v nichž nastoupilo dohromady osm členů slavné dynastie Edmontonu Oilers z osmdesátých let minulého století včetně Waynea Gretzkyho, Granta Fuhra, Glenna Andersona nebo Craiga MacTavishe, jenž jako vůbec poslední hráč v historii NHL hrál bez helmy.