Lucic byl suspendován, Flames protestují

Přidal  Daniel Reichel   do  , , ,      4. 11. 2019 4:03     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Lucic byl suspendován, Flames protestují  

Útočník Calgary Milan Lucic obdržel za svou ránu do tváře forvarda Kolea Sherwooda ze sobotního zápasu proti Columbusu dvouzápasovou stopku.

Oddělní hráčské bezpečnosti NHL zveřejnilo svůj verdikt v neděli.

K incidentu došlo poté, co Sherwood šťouchl do gólmana Flames Davida Ritticha, který kryl puk. Lucic poté za bránou v rámci odvety protihráče knokautoval. Od sudích obdržel za faul pouze menší trest za hrubost, utkání dohrála i jeho oběť.

Na video se podívejte ZDE.Hlavní kouč Plamenů Brad Treliving nad rozhodnutím disciplinární komise kroutil hlavou.

„Mám pro George Parrose (člen komise) a celé Oddělení hráčské bezpečnosti nejvyšší možný respekt. Dělají skvělou práci. Ale tentokrát s nimi vehementně nesouhlasím,“ řekl trenér při setkání s médii.

„Viděl jsem hráče, který rýpal, píchal, praštil, bodal – nazvěte si to, jak chcete – do brankáře,“ uvedl Treliving. „Myslím si, že tatáž reakce by přišla od jakéhokoliv z 31 týmů v lize.“

Lucic byl suspendován potřetí ve své kariéře v NHL. Tentokrát vynechal nedělní duel s Washingtonem a chybět bude i v úterý proti Arizoně.

Štítky

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.