Luongo se vrací na Floridu

Přidal  Daniel Reichel   do  ,      14. 11. 2019 6:43     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Luongo se vrací na Floridu  

Panthers se těší na velký návrat.

Roberto Luongo, který po minulé sezóně ukončil svou bohatou brankářskou kariéru, byl jmenován speciálním poradcem generálního manažera.„Bylo mi ctí spolupracovat s Robertem jako hráčem a jsem hrdý, že ho můžu přivítat v našem oddělení hráčských operací,“ uvedl ke staronové akvizici GM Dale Tallon. „Vždy měl jedinečnou pracovní morálku a věřím, že stejně bude přistupovat i k této práci. Jsme nadšení, že jedna z klubových legend bude tvarovat budoucnost této organizace.“

Luongo odchytal za Panthers 11 ze svých 19 sezón v NHL a s počtem zápasů (572), výher (230) a čistých kont (38) drží brankářské rekordy Floridy.

„Tady je můj domov. Navíc, hokej doslova miluji a chci být i nadále nějak jeho součástí,“ prohlásil Luongo směrem k Panthers v červnu.

Nyní se mu přání splnilo.

46letý Kanaďan, který začal své putování v NHL na draftu 1997, byl třikrát finalistou Vezinovy trofeje a jednou Hartovy i Mastertonovy trofeje. V roce 2011 se mu pak podařilo získat William M. Jennings Trophy.

Na Stanley Cup však rodák z Montrealu nedosáhl, přičemž dosti blízko mu byl na jaře 2011 s Canucks.

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.