MacKenzie dostal košem, Florida má nového kapitána

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      17. 9. 2018 16:38     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem MacKenzie dostal košem, Florida má nového kapitána  

Aleksander Barkov se stal novým kapitánem Floridy Panthers.

Třiadvacetiletý centr bude desátým a zároveň i nejmladším hráčem v historii klubu, který bude na svém dresu nosit písmeno „C“.


Obleč se do barev svého týmu! Největší výběr COOL zboží ZDE


„Je to pro mě obrovská čest. Jsem nadšený, že na sebe přebírám tuto zodpovědnost. Měl jsem štěstí, že jsem mohl v kariéře hrát po boků takových lídrů, jakými jsou Jovanovski, Mitchell nebo MacKenzie,“ nechal se po jmenování slyšet finský mladík.

A právě posledně jmenovaný hráč o tento post přijde. Derek MacKenzie zastával roli kapitána mužstva poslední dvě sezóny.

„Bylo pro mě ctí sloužit Panthers jako kapitán a jsem hrdý na to, že můžu kapitánské „céčko“ zaslouženě předat lídrovi, jakým je Aleksander,“ prohlásil pokorně MacKenzie.

Barkov má za sebou úspěšný ročník, v němž si s 51 asistencemi a 78 body stanovil svá nová osobní maxima. K tomu byl podruhé za sebou finalistou Lady Byng trophy a skončil čtvrtý v hlasování o Frank J. Selke Trophy pro nejlépe bránícího útočníka v NHL.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Robin Lehner a jeho šokující přiznání: Mám bipolární poruchu

Fanda NHL

Titulní foto: Icon Sportswire

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.