Maple Leafs smutní. Zemřel jejich někdejší bitkař

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      19. 8. 2018 9:15    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Maple Leafs smutní. Zemřel jejich někdejší bitkař  

Fanda NHL

NHL se loučí s bývalým útočníkem a známým bitkařem Maple Leafs Kurtem Walkerem. Rodák z Massachusetts zemřel v pátek večer ve věku 64 let.

Walker hájil po dobu své kariéry v NHL výhradně barvy Toronta. Během tří sezón (1976 – 1978) v dresu Javorových listů stihl odehrát 71 zápasů s bilancí devíti bodů a 152 trestných minut.

Více času trávil v nižších soutěžích, kde vystřídal několikero celků.

Největší stopu v hokejovém světě však zanechal mimo led. Walker byl zakladatelem neziskové nadace Dignity After Hockey, jež si dala za cíl pomáhat bývalým hokejistům v těžkých časech.

Kurt Walker (1954 – 2018)

VELKÁ LETNÍ SOUTĚŽ PRO NAŠE ČTENÁŘE: OTÁZKA ZDE

Štítky

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby.Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.