Marchand udělal dobrý skutek, přidal se i Pastrňák

Přidal  Lukáš Zitka   do  ,      15. 3. 2020 15:14     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Marchand udělal dobrý skutek, přidal se i Pastrňák  

Fanshop týmuKvůli koronaviru jsou přerušeny všechny hlavní soutěže v Severní Americe a výjimkou samozřejmě není ani NHL s Bostonem Bruins. O chod místní TD Garden se stará mnoho lidí, přičemž klub se rozhodl uspořádat veřejnou sbírku, aby tyto těžké časy a s nimi spojený výpadek příjmu, přešli bez větších obtíží.

Včera tuto sbírku podpořil hvězdný útočník Bostonu Brad Marchand. Za akcí má stát okruh jeho známých.

Kromě něj přispěli na transparentní účet i David Pastrňák s Joakimem Nordströmem, Tuukka Rask, David Krejčí či Charlie McAvoy. Za první den sesbírali okolo 20 tisíc dolarů a jejich cílem je dostat se na částku 250 tisíc.

Správcem arény TD Garden je společnost Delaware North, která má ve své správě okolo 50 arén a sportovišť.

„Jsme především rodinná firma a naší hlavní starostí nyní je, aby naši zaměstnanci a jejich rodiny v pořádku přečkali současnou situaci. Zjišťujeme, jaké máme možnosti a s dalšími informacemi přijdeme za pár dní,“ řekl viceprezident klubu zodpovědný za marketing a komunikaci Mark Chmura.

Titulní foto: Icon Sportswire

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz