Marinčin podepsal roční smlouvu s Torontem

Přidal  Pavel Krupička   do  , , ,      10. 7. 2015 10:01     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Marinčin podepsal roční smlouvu s Torontem  

"Cenou minulou" za Martina Marinčina byl útočník Brad Ross a čtvrtá volba v draftu. "Cenou současnou" je 700 tisíc dolarů. Tolik zaplatí Toronto v příští sezóně slovenskému obránci, kterého před nedávnem získalo z Edmontonu.

Účastník loňského světového šampionátu stihl v NHL během platnosti své nováčkovské smlouvy odehrát za Olejáře, kteří ho v roce 2010 draftovali ve druhém kole, 85 zápasů. Docílil v nich jedné branky a deseti asistencí. V minulé sezóně trávil na ledě v průměru osmnáct a půl minuty.

Kolik prostoru dostane v nadcházejícím ročníku, toť otázka. V hierarchii zadáků Maple Leafs figuruje košický rodák zatím spíš za stabilní šestkou, ale mužstvo povede nový kouč Mike Babcock a ten možná bude - alespoň zpočátku - rozkládat povinnosti mezi více hráčů, aby zjistil, co může od kterého očekávat.

Není to směrodatné, ale Marinčin nakonec dopadl lépe než druhý člen výměny z 27. června. Bradu Rossovi nepředložili Olejáři kvalifikační nabídku, takže si jako volný hráč musel najít práci v německém Iserlohnu.

Foto: Icon Sportswire

Autor  

Narozen v roce 1973, hokej sleduji od poloviny 80. let. K NHL jsem se propracoval později, ale nakonec se mi z koníčka stala zaměstnáním - píšu o ní už třináct let. Sleduji hlavně Čechy bez ohledu na klubovou příslušnost, díky Dominiku Haškovi mi přirostly blíže k srdci Buffalo a Detroit. Největším hokejovým zážitkem pro mě stále zůstává Nagano a následné oslavy olympijského zlata.