Mark Stone je Zlatým rytířem. Přetahovanou o ceněné křídlo vyhrálo Vegas

Přidal  Roman Blaha   do  , , , ,      25. 2. 2019 21:23     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Mark Stone je Zlatým rytířem. Přetahovanou o ceněné křídlo vyhrálo Vegas  

Tak přeje jen se spekulace potvrdily a Mark Stone dnes mění dres. Pravé křídlo ottawských Senátorů se stěhuje do Las Vegas.Hovořilo se o zájmu několika dalších klubů, ale cena, kterou Sens požadovali, byla velmi vysoká, a mnoho zájemců nakonec odradila. Situaci kolem žádaného útočníka podle všeho sondovali v Nashvillu, Winnipegu, Calgary, Bostonu či Islanders, vítězem tohoto souboje jsou ale nakonec Golden Knights.

Fanshop týmu

Ti do hlavního města Kanady poslali výborného prospekta do obrany Erika Brannströma, útočníka Oscara Lindberga a volbu ve 2. kole draftu 2020 (původně od Dallasu).

Šestadvacetiletého rodáka z Winnipegu draftovali Senators v roce 2010 v šestém kole z celkové 178. pozice. V roce 2015 si vysloužil nominaci na Calder Trophy pro nejlepšího nováčka sezóny, když posbíral výborných 64 bodů.

Dres Senátorů celkem oblékl v 307 duelech s bilancí 95 branek, 154 asistencí, 249 bodů. V sedmadvaceti zápasech play-off přidal pět branek a osm asistencí. Letos má našlápnuto k nejlepší sezóně kariéry, když má po 58 utkáních na kontě 62 bodů (20+42). Produktivní pravé křídlo zároveň patří mezi nejlépe bránící útočníky soutěže, přičemž vyniká zejména v odebírání kotoučů.

Ottawu už opustili útočníci Matt Duchene a Ryan Dzingel,  oba zamířili do Columbusu. První jmenovaný už stihl v novém působišti premiérovou trefu a na otočku odletěl zpátky do Ottawy, kde vyzvedl manželku, dítě a psa a na cestu do Ohia „přibalil“ ještě kamaráda Dzingela.

Stone bude zcela jistě pro Vegas výraznou posilou a měl by Rytířům pomoci, aby mohli na Západě soupeřit se silnými týmy Calgary, San Jose, Nashvillu či Winnipegu.

Štítky

Autor  

Narozen v roce 1975, NHL sleduji od konce 80. let, redaktorem od roku 2008. Vystudovaný ekonom - obor marketing, ženatý, manželka Silvie, synové Mike a Dave. Dobrovolník na ZOH 2010 ve Vancouveru, florbalový kouč a speaker, učitel. Mám rád NHL jako celek, obdivuji kanadskou oddanost hokeji a úžasnou tradici této hry v zemi javorového listu, jsem velkým kanadským fanouškem. Rád sportuji, cestuji, čtu o NHL v angličtině, poslouchám U2 a trávím čas se svými syny. Oblíbení hráči: Yzerman, Gretzky, Orr, Sakic, Beliveau, LaFontaine, Linden, Modano, Francis, Gilmour, Hawerchuk, Mario, Roy, Brodeur, R. Bourque, Coffey, Selänne, Toews, Gaudreau, McDavid, St. Louis, Sean Burke, Jágr, Sedinové. Nejlepší hokej ever: Canada Cup 87.