Marleau je zpět, vrací se domů

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      9. 10. 2019 9:03     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Marleau je zpět, vrací se domů  

Zkušený útočník Patrick Marleau podepsal v úterý jako nechráněný volný hráč smlouvu se San Jose.

Podle informací Darrena Dregera ze stanice TSN se jedná o roční kontrakt na 700 tis. dolarů.

40letý Kanaďan se stal volným hráčem poté, co jej Toronto vyměnilo do Caroliny, která jej následně z posledního roku tříleté dohody vykoupila. Před angažmá u Maple Leafs působil 19 sezón v San Jose.

„Je to příležitost dát do mužstva hráče, který rozšíří naši skupinu veteránů. Je všestranný, rozumí způsobu, jakým hrajeme a je ochotný akceptovat úkoly, které mu může trenér Pete DeBoer v odlišných zápasech dávat,“ okomentoval staronovou akvizici generální manažer Doug Wilson.

Marleau odehrál v minulém ročníku 82 zápasů s bilancí 16 gólů a 21 asistencí. Celkem má na svém kontě v NHL 1 657 utkání, v nichž vstřelil 551 branek a nasbíral 1 166 bodů.Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.