Maroon zakotvil v Tampě

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      25. 8. 2019 11:05     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Maroon zakotvil v Tampě  

Tampa Bay získala další posilu. Lightning si upsali útočníka Pata Maroona ročním kontraktem v hodnotě 900 tis. dolarů.

„Jsme poctěni, že se Pat dneska přidal k naší organizaci,“ uvedl generální manažer Bolts Julien BriseBois. „Přináší k nám velikost a tvrdost, stejně tak jako zkušenosti z play-off. Očekáváme, že bude pro naše mužstvo velkou posilou.“Maroon podepsal před začátkem minulé sezóny roční smlouvu s Blues a hrál významnou roli během jejich cesty k historicky prvnímu Stanley Cupu.

31letý rodák ze St. Louis loni naskočil do 74 duelů, v nichž vstřelil 10 gólů a zaznamaneal 28 bodů. Se 135 hity pak vedl týmovou statistiku.

Během vyřazovacích bojů přidal tři branky a čtyři nahrávky.

Maroon se přidá k obráncům Luku Schennovi s Kevinem Shattenkirkem a gólmanovi Curtisi McElhinneymu jako další letní akvizice floridského celku.

Lightning mají nyní pod platovým stropem 8,47 mil. dolarů. Nový kontrakt již přitom potřebuje pouze forvard Brayden Point.

Fanda NHL

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.