Martin Hanzal ukončil hráčskou kariéru

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      14. 6. 2020 13:44     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Martin Hanzal ukončil hráčskou kariéru  

Útočník Martin Hanzal oznámil konec své hráčské kariéry. Důvodem jsou potíže se zády, které mu neumožní pokračovat na nejvyšší úrovni.

33letý rodák z Písku se nyní plánuje věnovat v Českých Budějovicích Krajské lize, kde připravuje celek HC Samson.

Hanzal má za sebou bohatou kariéru v NHL, jež započala na draftu 2005, kdy si jej z 15. místa vybrali Coyotes. Celkem má na svém kontě ve slavné lize 701 zápasů, ve kterých nasbíral 350 bodů za 131 gólů a 219 asistencí.

V zámoří se naposledy objevil v sezóně 2018/19, v níž odehrál jen sedm utkání za Dallas. Kromě trikotů Coyotes a Stars oblékal během severoamerického angažmá také dres Wild.

Na mezinárodní scéně je jeho největším úspěchem účast na Hrách v Soči 2014.

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.