McLellan se tvrdě pustil do svého týmu

Přidal  Daniel Reichel   do  ,      29. 10. 2019 8:07     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem McLellan se tvrdě pustil do svého týmu  

Todd McLellan se rozhodl po nevydařeném čtyřzápasovém tripu na Středozápadě otevřeně zkritizovat svůj tým.

Hlavní kouč Los Angeles odmítl svést vinu na vnější vlivy a zostra se pustil do hráčů Kings. Ti byli v závěrečných třech kláních v St. Louis, Minnesotě a Chicagu přestříleni v poměru 4-15.

„Rozpis utkání s tím nemá co dělat, protože i ostatní týmy hrají stejnou porci duelů. Pojďme si tedy ujasnit, že harmonogram není výmluvou, obzvláště ne pro naše mužstvo,“ řekl McLellan novinářům po nedělní prohře 1:5 na ledě Blackhawks.„Myslím si, že trip byl užitečný, jelikož nám ukázal, že tu je několik hráčů, kteří aktuálně nemají na to hrát v lize,“ dodal příkře šéf lavičky Králů. „Možná budeme muset udělat nějaké změny. Máme zde pár veteránů, kteří skutečně musí pozdvihnout svou hru. Budeme s nimi o tom mluvit.“

Kings mají po ztrátě v Chicagu bilanci 4-8-0, přičemž z týmů se stejnou porci klání jsou na tom hůře už jenom Red Wings (3-8-1).

Zkušení playeři Jeff Carter, Dustin Brown, Ilja Kovalčuk a Tyler Toffoli mají po tuctu střetnutí na svém kontě dohromady jen 11 gólů. A k jejich smůle jim střeleckou impotenci nekompenzuje Jonathan Quick, jenž odchytal sedm utkání s hrozivou úspěšností 84,9 procenta.

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.