McPhee o Las Vegas: Naším cílem bude co nejrychleji vyhrát Stanley Cup

Přidal  Jan Kadeřábek   do  , ,      10. 10. 2016 18:20    Komentář  

Neodehrál jediný zápas v NHL. Nemá ani jméno, logo a dresy. Na scénu nejslavnější hokejové soutěže vstoupí v sezoně 2017–18. Už teď však Bill Foley, majoritní vlastník klubu, a George McPhee, generální manažer, netají ambice nováčka ligy z Las Vegas. Jejich cílem je okamžitě vybudovat konkurenceschopné mužstvo, které bude bojovat o nejcennější trofej – Stanley Cup.

„Las Vegas bude skvělým místem pro hokej a naším cílem je rychle vyhrávat a získat Stanley Cup. Hráči jdou do jakéhokoli dobrého klubu, pokud má šanci na Pohár. Jsem si jistý, že řada z nich přijde do Vegas, protože je lepší než spousta jiných míst,“ tvrdí sebevědomě McPhee.

Tým z nevadské pouště se zrodí příští rok v červnu. McPhee a spol. si od každé organizace mohou vybrat jednoho hráče. Každé z třiceti mužstev může chránit sedm útočníků, tři obránce a jednoho brankáře, nebo osm různých hráčů a jednoho brankáře. Výjimku tvoří ti, kteří hrají v NHL prvním nebo druhým rokem anebo jako draftovaní hráči s mužstvem dosud nepodepsali smlouvu.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


Celkově musí mít Las Vegas na soupisce minimálně čtrnáct útočníků, devět obránců a tři brankáře. Nejméně dvacet hokejistů pak musí disponovat smlouvou na ročník 2017–18. Draftová loterie určí, z jaké pozici bude Las Vegas vybírat. Nejlépe to může být první, nejhůře šestá volba (VÍCE ZDE).

„Ve Vegas máme štěstí. Cítím, že budeme vybírat jako první,“ říká optimisticky Foley. On a McPhee věří, že si hráči tamní prostředí oblíbí. „Podle mě to tady budou milovat. Proč by sem nechtěli jít? Vážně, proč byste tady nechtěli žít? Je to parádní místo pro život a práci,“ je přesvědčený McPhee.

„Musíme mít rychlost a dovednost, širokou soupisku a tvrdost, charakter a vůdcovství,“ nastiňuje filozofii budoucího účastníka NHL jeho generální manažer. „Vybudujeme ten nejlepší možný tým, který bude obsahovat všechny tyto součástky, protože jestli chcete vyhrávat, musíte porazit spoustu dobrých týmů hrajících odlišným stylem hry.“

George McPhee má v plánu najmout trenéra na jaře příštího roku. Zatím je jistých pouze několik věcí – nový tým bude hrát v Západní Konferenci, resp. Pacifické divizi. Domácí zápasy bude hostit T-Mobile Arena, otevřená letos v dubnu (VÍCE ZDE). Logo, dresy a název týmu budou představeny v následujících týdnech. Podle Foleyho chybí do jejich finalizace „zhruba čtyři nebo pět dní“.

Narozen v roce 1993. Absolvent bakalářského oboru Marketingová komunikace a PR na FSV UK. V současnosti studuju žurnalistiku, první ročník magisterského oboru. O hokej se zajímám od 8 let. Díky dlouholetému zájmu o NHL jsem se rozhodl napsat bakalářku na téma „Marketing NHL v letech 2005–2015“. Kanadsko-americká soutěž mě fascinuje především svou úžasnou historií. Aktivně se věnuji karate a běhu, rád čtu a jsem velkým fanouškem rockové hudby, především Guns N‘ Roses, Bruce Springsteena, Rolling Stones, U2, Kiss, Bon Jovi a dalších. Jsem autorem knihy Guns N' Roses: Příběh nejslavnějšího turné, která vyšla v září 2016. Publikace se zabývá nejúspěšnějším obdobím kapely, roky 1989 až 1994.