Megaúlovek. Maple Leafs získali z Los Angeles tolik potřebného beka

Přidal  Daniel Reichel   do  , , ,      29. 1. 2019 5:31     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Megaúlovek. Maple Leafs získali z Los Angeles tolik potřebného beka  

Los Angeles Kings vytrejdovali obránce Jakea Muzzina do Toronta. Výměnou získávají útočníka Carla Grundströma, práva na zadáka Seana Durziho a volbu v prvním kole draftu 2019.

„Cítíme, že tento trejd byl nezbytný pro budoucnost naší organizace,“ uvádí v oficiálním klubovém prohlášení generální manažer Králů Rob Blake. „Vzdát se Jakea nebylo snadné, jelikož se jednalo o našeho klíčového hráče, který byl navíc nedílnou součástí našich historických a památných úspěchů. Jsme mu vděční za jeho přínos týmu a přejeme mu všechno nejlepší.“

Muzzin poskytne Javorovým listům značnou podporu v zadních řadách, které jsou často označovány za největší slabinu kanadského celku.

Devětadvacetiletému rodákovi z Ontaria zbývá po této sezóně z jeho aktuálního kontraktu ještě jeden rok s cap hitem čtyři milióny dolarů. V tomto ročníku odehrál za Kings 50 zápasů s bilancí čtyř gólů a 17 asistencí. Loni zaznamenal se 42 body své kariérní maximum.

Dalším hráčem, jenž se stal součástí významného obchodu, je Švéd Grundström. Jednadvacetiletý forvard nasbíral v probíhající sezóně AHL za záložní celek Toronta 29 bodů ve 42 utkáních. Maple Leafs jej draftovali v roce 2016 z celkového 57. místa.

Ještě o rok mladší Durzi byl vybrán Torontem na loňském draftu z 52. pozice a aktuálně působí v juniorské Ontario Hockey League.Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.