Michal Kempný už má o své budoucnosti jasno

Přidal  Martin Hrubý   do  , , , ,      28. 5. 2017 10:02    Komentář  

Michal Kempný má o nejbližší budoucnosti jasno. Český reprezentační obránce bude i v další sezóně působit v National Hockey League, kde se dohodl na prodloužení spolupráce s Chicagem. Kempný podepsal s Blackhawks roční jednocestnou smlouvu v hodnotě 900 tisíc dolarů.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


„Michalův styl hry je přínosem pro naši obranu,“ uvedl ve svém prohlášení generální manažer Chicaga Stan Bowman. „Je to typ hráče, který se bude nadále zlepšovat poté, co se aklimatizoval v National Hockey League. Těšíme se na jeho další výkonnostní růst a na to, čím Blackhawks na ledě přispěje.“

Před svým odchodem do zámoří působil Kempný v ruském Omsku. Ve své jediné sezóně v KHL 2015-16 nasbíral v 59 zápasech 21 bodů za pět branek a 16 přihrávek. V jedenácti utkáních play off zaznamenal dva góly a shodný počet asistencí.

Svými výkony na mistrovství světa v Moskvě a Petrohradě 2016 zaujal funkcionáře Chicaga natolik, že mu na konci května nabídli roční kontrakt. Rodák z Hodonína si vydělal 700 tisíc dolarů (plus podpisový bonus ve výši 438 tisíc dolarů).

V základní části nejlepší hokejové soutěže světa odehrál 50 utkání, připsal si v nich osm bodů za dvě branky a šest přihrávek. Na trestné lavici strávil 22 minut. V play off NHL se dostal na led pouze v jednom utkání.

Autor  

Narozen v roce 1971. NHL sleduji od začátku 80. let, redaktorem od roku 2000. Spoluzakladatel webového serveru NHL.cz. Největší hokejový zážitek - návštěva zápasů NHL, v nichž nastoupilo dohromady osm členů slavné dynastie Edmontonu Oilers z osmdesátých let minulého století včetně Waynea Gretzkyho, Granta Fuhra, Glenna Andersona nebo Craiga MacTavishe, jenž jako vůbec poslední hráč v historii NHL hrál bez helmy.