Milan Lucic navštívil Craiga Cunninghama. Zlepšuje se, oznámil s úlevou novinářům

Přidal  Martin Hrubý   do  , ,      27. 11. 2016 9:49    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Milan Lucic navštívil Craiga Cunninghama. Zlepšuje se, oznámil s úlevou novinářům  

Craig Cunningham, kapitán farmy Arizony, který před několika dny zkolaboval těsně před utkáním AHL během úvodní hymny, je dlouholetým kamarádem Milana Lucice. Oba se potkali na dvou hokejových štacích, Lucice tedy ošklivá zpráva o jeho problémech hluboce zasáhla. Když přiletěl s Edmontonem ve čtvrtek do Arizony k pátečnímu zápasu, měl jasno.

Najal si auto a absolvoval zhruba dvouhodinovou cestu do Tucsonu, aby strávil se starým kamarádem a jeho rodinou nějaký čas. Nejdříve pobyl v nemocnici, pak se setkal s přáteli a rodinnými příslušníky. Popovídali si, trochu se i zasmáli. Kapitán Tucsonu Roadrunners prý zůstává ve stabilizovaném, ale stále kritickém stavu.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


„Dobrá zpráva je, že se hodně zlepšil oproti stavu, kde byl minulý víkend,“ řekl útočník Edmontonu Oilers. „Jde správným směrem, samozřejmě je ale potřeba ještě hodně velký pokrok, aby se dal zcela do pořádku. Nechci zacházet do zbytečných detailů.“

„Byl jedním z mých nejlepších přátel,“ pokračoval na adresu Cunninghama Lucic. „Jet tam a ukázat svou podporu bylo něco, co jsem prostě chtěl udělat. Vím, že potřebuje hlavně odpočívat. Chtěl jsem ale splnit svou úlohu a ukázat podporu jemu i rodině. Myslím, že bylo důležité přivést je trochu na jiné myšlenky, popovídat o sobě, o rodině, přinést trochu pozitivních vibrací.“

Lucic se s Cunninghamem poprvé setkali ve Vancouveru ještě v juniorské Western Hockey League. Lucic tam hrál poslední sezónu, Cunningham přišel zrovna do kabiny jako vyjukaný patnáctiletý chlapec. V mládí přišel o otce, který zemřel při automobilové nehodě.


Bude vás zajímat:


„Prošel si v životě hodně nepříjemnostmi, ale vždycky se dokázal přes všechno dostat,“ řekl Lucic. „Měl v sobě odhodlání udělat cokoli, aby se dostal do NHL.“

Povedlo se mu to v sezóně 2013-14, kdy se setkal s Lucicem podruhé, to už bylo v kabině Bostonu Bruins. V další sezóně spolu dokonce hráli nějakou dobu v jednom útoku. Cunningham debutoval dvěma zápasy, v dalším ročníku odehrál v Bostonu už 32 utkání s bilancí 2+1.

Nikdy se zcela neprosadil, pendloval mezi prvním týmem a farmou, nakonec byl vyměněný do Arizony. Ta ho také využívala jen málo, odehrál tu v posledních dvou sezónách jen 29 zápasů, víc času tráví na farmě v Tucsonu.

„Kdokoli s ním hrál, řekne vám o něm to samé. Všichni mluví o tom, jak skvělý to je spoluhráč. Když už jsem tady byl a měl den volna, nakopal bych si zadek, kdybych ho nenavštívil. Když jsem jel zpátky, určitě jsem se cítil trochu lépe, plný naděje, že se zcela zotaví. Doufám, že zůstane silný a zvládne to.“ uzavřel forvard Oilers.

Foto: Icon Sportswire

Štítky

Autor  

Narozen v roce 1971. NHL sleduji od začátku 80. let, redaktorem od roku 2000. Spoluzakladatel webového serveru NHL.cz. Největší hokejový zážitek - návštěva zápasů NHL, v nichž nastoupilo dohromady osm členů slavné dynastie Edmontonu Oilers z osmdesátých let minulého století včetně Waynea Gretzkyho, Granta Fuhra, Glenna Andersona nebo Craiga MacTavishe, jenž jako vůbec poslední hráč v historii NHL hrál bez helmy.