Miller si poprvé zachytal proti bývalým spoluhráčům, uspěl v St. Louis

Ryan Miller nepociťoval žádnou zvláštní radost. Přestože v St. Louis po přestupu z Buffala krátce působil, první vzájemný zápas svého nynějšího zaměstnavatele z Vancouveru s mužstvem Blues bral jako každý jiný. Potěšilo ho 31 úspěšných zákroků, dva získané body i jmenování jednou z hvězd večera.
Jelikož strávil dlouhých jedenáct let v Buffalu a pak krátké období v St. Louis, které hraje v Západní konferenci, dosud nezažil, jaké to je nastoupit proti svému bývalému týmu. Až ve čtvrtek. „Bylo to zajímavé, do teď jsem to nepoznal,“ řekl Miller. „Zatím jsem neměl šanci hrát proti bývalému týmu. Hodně chlapů na lavici Blues… těšil jsem se na to, zvláště tady v St. Louis. Byla to zábava.“
Čtyřiatřicetiletý Miller byl vyměněn do St. Louis letos 28. února 2014, zhruba týden před uzávěrkou přestupů. Ve čtvrtek si v St. Louis zachytal poprvé od vyřazení Blues v prvním kole play off s Chicagem Blackhawks.
„Musel jsem se nad ten zápas povznést a vrátit se na místo, kde jsme tak brzo opustili play off,“ nepřipomínal si jarní zážitek zrovna rád, Blues totiž patřili k favoritům. „Skončilo trochu emočně vypjatým zápasem. Jen jsem se chtěl pořádně soustředit. Těšil jsem se na výzvu. Musím říct, že chlapi odpověděli výborně. Dobře jsme bruslili a vůbec jsme se cítili dobře.“
Zápas byl nerozhodný až do vstupu do třetí třetiny. Stav 1:1 zlomil ve 45. minutě Nick Bonino. Nejprve Miller výborně zasáhl proti pokusu Joriho Lehtery a hosté pak z brejku po přesné střele Bonina nasměrovali zápas ke svému vítězství.
Trenér Canucks Willie Desjardins označil zákrok proti Lehterovy za klíčový moment utkání. „Chytal opravdu dobře,“ řekl kouč. „Zákrok ze třetí třetiny byl okamžikem zápasu. Kdyby skórovali, bylo by to 2:1 proti nám. Nám to naopak otevřelo možnost ke kontru.“
Stav 2:1 pojistil ještě o několik minut později Linden Vey (asistenci si připsal radim Vrbata) a tři minuty před třetím klaksonem při předčasné power play domácích dalekonosnou střelou do prázdné branky Jannik Hansen.
„Nehráli jsme správným způsobem,“ zhodnotil výkon svého mužstva trenér Blues Ken Hitchcock, jenž prý napočítal kolem dvaceti ztracených puků ve středním pásmu. „Máme útočnou mentalitu, díky které jsme mezi pěti nejlépe střílející celky ligy, zrovna teď ale nehrajeme dobře. Dokud si to neuvědomíme, budeme v rozbouřené vodě. Právě tam teď jsme.“

Příští zápas v TV: New Jersey – Dallas, pá/so 24. říjen, 01:05, Fanda. Kompletní program zde.