Mladé pušky uchvátili hokejový svět. Semifinále ale nemají jisté

Přidal  Jan Kadeřábek   do  , , ,      22. 9. 2016 15:57    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Mladé pušky uchvátili hokejový svět. Semifinále ale nemají jisté  

Divácky nesmírně atraktivní a zábavný hokej předvádí Výběr Severní Ameriky do 23 let. Tedy přesně to, co se od něj čekalo. Včerejší zápas se Švédy zvedal fanoušky ze sedadel jak v hale, tak i u televizních obrazovek. Prodloužení pak bylo dokonalou reklamou na hokej a jasným důkazem, že nic nepřináší lepší divácký zážitek než hra tři na tři.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


Na severoamerických mladících je velmi sympatické, že působí jako opravdový tým, který táhne za jeden provaz, a ne jako parta namyšlených floutků. Jasně to bylo vidět v momentě, když Nathan McKinnon rozhodl parádním zakončením o výhře svého týmu v prodloužení. Hráč Colorada se okamžitě rozjel k mantinelu, kde na něj naskočila celá střídačka. Severoamerická erupce nadšení vystřelila až ke stropu Air Canada Centre.

Z trenérského kvarteta Todd McLellan, Dave Tippet, Gerard Gallant a Jon Cooper se v nastaveném čase stali fanoušci, kteří povzbuzovali své svěřence. „Stál jsem na střídačce a křičel ‚Ne, ne, ne‘ a hned vzápětí ‚Jeď, jeď, jeď‘, pořád se to střídalo,“ prohlásil Todd McLellan.

Ani dvě výhry nad skandinávskými celky neznamenají pro Tým Severní Ameriky automatický postup do semifinále. Karty jsou jasně rozdané. Vše mají na svých hokejkách v dnešním zápase proti Finům Rusové. Jsou v situaci „vše, nebo nic“. Pokud vyhrají, mladíci na turnaji končí. Jestliže ale sborná získá pouze bod, uvidí Toronto souboj Javorových listů proti Mladým puškám.

„Vím, že Finům bude fandit spousta Kanaďanů a Američanů,“ řekl McLellan. „Jako skupina mladých hráčů jsme udělali všechno, co bylo v našich silách. Prohráli jsme jeden zápas o gól – a kvůli tomu můžeme vypadnout. Užili jsme si to a rádi bychom v tom pokračovali.“

„Rusové mají hodně dobrý tým. Finové budou hodně hrdí. Tohle o nich vím moc dobře, že jsou velmi pyšní,“ dodal McLellan.


Bude vás zajímat:


Proti Tre Kronor předvedli Severoameričané úchvatný nástup. Na Švédy se valil jeden útok za druhým. „První dvě minuty byly pravděpodobně tou nejnepříjemnější situací, jakou jsem kdy jako hráč zažil. Zvládli všechno,“ tvrdí s upřímností obránce Erik Karlsson. „Měli tři úniky, trestné střílení, přesilovku, dali gól, pak přidali další.“ Johny Gaudreau, Auston Matthews, Connor McDavid a další ukazovali v průběhu celého zápasu se Švédskem neuvěřitelnou šikovnost a neomezený potenciál, který se v nich skrývá.

Možná, že to není úplně sportovní, ale je veřejným tajemstvím, koho by si hokejová veřejnost přála v semifinále vidět. Přestože se nabízí možnost atraktivního duelu Kanada vs. Rusko, Výběr Severní Ameriky vzbuzuje daleko větší sympatie. Bez ohledu na to, zdali tým hokejových benjamínků postoupí mezi nejlepší čtyřku či nikoli, zanechají Severoameričané svým vystoupením na Světovém poháru nesmazatelnou stopu.

„Myslel jsem si, že bychom mohli být nebezpeční. Myslel jsem, že bychom se jako tým mohli pobavit. Ale rozhodně jsem si nemyslel, že budeme mít na hokejový svět takový dopad, jaký jsme měli doposud. Co se hráči pořád učí, a co jim neustále říkáme je to, že jsou zatraceně dobří,“ uzavírá McLellan.

Narozen v roce 1993. Absolvent bakalářského oboru Marketingová komunikace a PR na FSV UK. V současnosti studuju žurnalistiku, první ročník magisterského oboru. O hokej se zajímám od 8 let. Díky dlouholetému zájmu o NHL jsem se rozhodl napsat bakalářku na téma „Marketing NHL v letech 2005–2015“. Kanadsko-americká soutěž mě fascinuje především svou úžasnou historií. Aktivně se věnuji karate a běhu, rád čtu a jsem velkým fanouškem rockové hudby, především Guns N‘ Roses, Bruce Springsteena, Rolling Stones, U2, Kiss, Bon Jovi a dalších. Jsem autorem knihy Guns N' Roses: Příběh nejslavnějšího turné, která vyšla v září 2016. Publikace se zabývá nejúspěšnějším obdobím kapely, roky 1989 až 1994.