Montreal výhrou nad Los Angeles vyrovnal 63 let starý klubový rekord

Přidal  Jan Kadeřábek   do  , ,      11. 11. 2016 12:25    Komentář  

Montreal se z drtivé porážky 0:10 proti Columbusu rychle oklepal. Důkazem jsou tři domácí výhry za sebou nad Philadelphií, Bostonem a Los Angeles. Canadiens od začátku sezony zvítězili ve všech devíti domácích kláních, čímž vyrovnali 63 let starý klubový rekord.

K vyrovnání historického zápisu pomohl dvoubodový zisk nad Králi z Los Angeles v poměru 4:1. Potřetí v řadě skóroval 22letý americký útočník Alex Galchenyuk, který ve 14 utkáních nasbíral stejný počet bodů.

V sobotu se Habs představí v Bell Centre proti Detroitu, týmu, který v ročníku 1953–1954 jejich domácí dominanci ukončil. O 63 let později můžou Red Wings vítěznou sérii Montrealu opět přetrhnout.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


„Nebylo to dokonalé. Po dnešku jdeme nahoru. Dostalo se k nám pár odrazů, příliš jsme spoléhali na Careyho Price, museli jsme ubránit oslabení, což bychom nejraději nedělali, ale když se všechno vezme kolem a kolem, panuje v šatně pozitivní nálada. Když vyhrajeme, ohlédnete se za zápasem a pochopíte, že neexistuje žádný bod obratu, ale že ten důvod, proč se cítíme tak dobře, je ten, že hrajeme jeden za druhého,“ tvrdí kapitán Montrealu Max Pacioretty, který k porážce Kings pomohl dvěma asistencemi.

Na Careyho Price se Canadiens mohou spolehnout za každé situace

Brankář Carey Price uspěl i v devátém zápase v sezoně, do kterého nastoupil. Průměrně v nich inkasoval 1,56 branek a úspěšnost zákroků vytáhl na 95,3 %. Proti kalifornskému mužstvu zneškodnil 23 střel.

Kanadský celek kraluje celé lize s 25 body. Ve Východní konferenci se za ním s pětibodovým odstupem drží New York Rangers a Pittsburgh Penguins. Naopak LA kleslo na 8. místo Západní konference.

Narozen v roce 1993. Absolvent bakalářského oboru Marketingová komunikace a PR na FSV UK. V současnosti studuju žurnalistiku, první ročník magisterského oboru. O hokej se zajímám od 8 let. Díky dlouholetému zájmu o NHL jsem se rozhodl napsat bakalářku na téma „Marketing NHL v letech 2005–2015“. Kanadsko-americká soutěž mě fascinuje především svou úžasnou historií. Aktivně se věnuji karate a běhu, rád čtu a jsem velkým fanouškem rockové hudby, především Guns N‘ Roses, Bruce Springsteena, Rolling Stones, U2, Kiss, Bon Jovi a dalších. Jsem autorem knihy Guns N' Roses: Příběh nejslavnějšího turné, která vyšla v září 2016. Publikace se zabývá nejúspěšnějším obdobím kapely, roky 1989 až 1994.