Morgan Rielly překonal letitý rekord Bobbyho Orra

Přidal  Lukáš Zitka   do  ,      12. 10. 2018 16:12     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Morgan Rielly překonal letitý rekord Bobbyho Orra  

Fanshop týmuBáječný start Bobbyho Orra ze sezony 1973-1974, kdy v prvních pěti zápasech nasbíral 11 bodů, byl až do dnešní noci tím nejlepším, čeho kdy jakýkoliv obránce v NHL dokázal. Dokud nepřišel Morgan Rielly, čtyřiadvacetiletý rodák z West Vancouveru. V utkání s Detroitem díky brance a asistenci při vítězství Javorových listů 5:3 na ledě Little Ceaser’s Areny překonal výkon ikony Bostonu.

Spoluhráč Riellyho Mitch Marner jej okamžitě po historickém zápisu překřtil na „Mo Orra“. Samotný pokořitel rekordu mluvil velice skromně. Od roku 1943 žádný obránce nenasbíral v prvních pěti soutěžních utkání ročníku tolik bodů.

„Opravdu to není zas tak důležité. Vidím spoustu věcí, kvůli kterým bych mohl být na tento tým pyšný. Ať už se bavíme o výhrách, nebo o nových hráčích, kterým se daří. Odehráli jsme skvělá oslabení, je spousta věcí o kterých se dá bavit. Nebudu ale mluvit o osobních věcech,“ odpověděl novinářům po zápase.

Že by se do elitní společnosti ofenzivních zadáků a vítězů Norris Trophy Doughtyho, Karlssona či Subbana tlačil další zástupce?

Titulní foto: Icon Sportswire
Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz