Mrázek hvězdou zápasu, Hanzal jediným českým střelcem. Lundqvist vychytal Crosbyho a spol.

Další hodně povedený výkon v sezóně předvedl Petr Mrázek ve středečním utkání s Ottawou. Český gólman přispěl dvaadvaceti bezchybnými zákroky k výhře Detroitu 3:1 a byl vyhlášen první hvězdou večera. O čisté konto přišel Mrázek až v závěru třetí třetiny. Dvě a půl minuty před koncem zdramatizoval utkání kontaktním gólem centr Sens Zack Smith, nicméně Darren Helm následně pojistil třetí triumf Red Wings v řadě gólem do prázdné klece při power play Senators.
Úvodní branku zápasu vstřelil v čase 3:03 Danny DeKeyser, na začátku 43. minuty poslal domácí do dvoubrankového trháku kapitán Henrik Zetterberg. V dresu Senátorů se poprvé od přestupu z Toronta představil kanadský obránce Dion Phaneuf.

Martin Hanzal jako jediný z našich krajanů dokázal ve včerejších zápasech NHL skórovat. Osmadvacetiletý útočník vstřelil čestný úspěch Arizony při prohře 1:2 v domácím duelu s Vancouverem. Hanzal svým sedmým gólem v sezóně vyrovnal průběžné skóre na 1:1, když ve 23. minutě zakončil pohlednou přesilovkovou kombinaci Coyotes do odkryté klece soupeře.
Branky hostů vsítili Jake Virtanen a Jannik Hansen. Druhý jmenovaný si 16. trefou do černého vyrovnal své sezónní maximum kariéry v NHL (2011-12, 2014-15). Nejlepším hráčem utkání se stal gólman Kosatek Ryan Miller, který zneškodnil 33 z 34 střel. Millerovi se proti Arizoně dlouhodobě daří. Jeho celková bilance v zápasech proti tomuto soupeři činí 9 výher a 1 prohra. Americký gólman vyhrál všech šest duelů na ledě Gila River Arena v Glendale.
Po jedenácti zápasech skončila bodová série Sidneyho Crosbyho. Naprázdno vyšel nejen on, ale i celý Pittsburgh, fanoušci Tučňáků tak museli spolknout domácí prohru 0:3 od NY Rangers. Crosby během této úspěšné šňůry vylepšil svoje letošní statistiky o 22 bodů (13+9) a vyhoupl se na šestou příčku tabulky produktivity (53 bodů, 24+29).
Hlavním strůjcem triumfu Jezdců na ledě Consol Energy Center byl Henrik Lundqvist. Švédský gólman kryl 34 střel a připsal třetí čisté konto v ročníku. Hosté vyslali na Marca-Andre Fleuryho 21 puků a dva z nich skončily za jeho zády. Úspěšnými střelci byli Kevin Hayes a Dominic Moore. O konečnou podobu výsledku se postaral Jesper Fast, který necelých 31 sekund před koncem trefil prázdnou branku při hře Pens bez brankáře.

Detroit – Ottawa 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Branky a asistence: 3:03 Danny DeKeyser (Gustav Nyquist, Andreas Athanasiou), 42:01 Henrik Zetterberg (Pavel Dacjuk, Brendan Smith), 58:49 Darren Helm – 57:36 Zack Smith (Mike Hoffman, Erik Karlsson).
Střely na branku: Detroit 13-8-8=29, Ottawa 10-8-5=23. Přesilovky: 0/2 – 1/7.
Brankáři: P. Mrázek 23/22 – C. Anderson 28/26.
Hvězdy utkání: P. Mrázek, Danny DeKeyser (oba DET), C Anderson (OTT).
Česká účast: Jakub Kindl (10:12, +1, 1 střela), Petr Mrázek – .

Pittsburgh –  NY Rangers 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Branky a asistence: – 8:34 Kevin Hayes (Tanner Glass, Keith Yandle), 44:21 Dominic Moore (Derek Stepan), 58:29 Jesper Fast.
Střely na branku: Pittsburgh 10-11-13=34, NY Rangers 7-6-9=22. Přesilovky: 0/2 – 0/1.
Brankáři: M. Fleury 21/19 – H. Lundqvist 34/34.
Hvězdy utkání: Henrik Lundqvist, Kevin Hayes, Keith Yandle (všichni NYR).
Česká účast: – .

Arizona – Vancouver 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky a asistence: 22:38 Martin Hanzal (Max Domi, Anthony Duclair) – 6:27 Jake Virtanen (Jared McCann, Dan Hamhuis), 35:13 Jannik Hansen (Chris Tanev, Henrik Sedin).
Střely na branku: Arizona 12-10-12=34, Vancouver 6-13-7=26. Přesilovky: 1/4 – 0/4.
Brankáři: L. Domingue 26/24 – R. Miller 34/33.
Hvězdy utkání: Ryan Miller, Jake Virtanen (oba VAN), Max Domi (ARI).
Česká účast: Martin Hanzal (19:04, 2 střely, 1+0), Zbyněk Michálek (16:43, 1 střela) – Radim Vrbata (12:59, 3 střely).