Mrázek ve svém 100. zápase v NHL vychytal šestou výhru Detroitu v řadě

Přidal  Jan Kadeřábek   do  , ,      28. 10. 2016 11:27     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Mrázek ve svém 100. zápase v NHL vychytal šestou výhru Detroitu v řadě

Detroit Red Wings se nacházejí ve skvělé formě. Po úvodních dvou nezdarech na Floridě si proti St. Louis Blues připsali šesté vítězství v řadě. Velkou zásluhu na něm má brankář Petr Mrázek, který zneškodnil 31 střel Bluesmanů. Čtyřiadvacetiletý strážce detroitské branky vychytal čtvrtou výhru za sebou.

Ostravského rodáka překonal pouze obránce Kevin Shattenkirk tečovanou střelou od modré. Vyrovnání zařídil v oslabení dánský útočník Frans Nielsen, který si parádně najel před gólmana Jakea Allena a zavěsil do rohu branky.

Pětiminutové prodloužení tři na tři nabídlo vzrušující podívanou. Hlavními hrdiny nastavení se stali Mrázek s Allenem, oba zneškodnili několik střel včetně samostatných úniků soupeře. O bodu navíc ve prospěch Detroitu rozhodl kapitán Henrik Zetterberg v osmé sérii nájezdů. Šestatřicetiletý Švéd přitom před rozhodující trefou proměnil ve své kariéře jen 13 z 58 nájezdů, což činilo průměr 22,4 procenta.

Zetterbergův rozhodující nájezd

„Bylo to vzrušující prodloužení, oba týmy měli spoustu šancí, brankáři předvedli skvělé zákroky. Je prima, že máme dva body. Petr nás v první třetině zachránil. Hodně jsme ztráceli puky a hráli ledabyle, ale s průběhem zápasu jsme se zlepšili a našli cestu k vítězství,“ zhodnotil zápas Zetterberg.

Podobný názor zastává i trenér Jeff Blashill. „Prvních 25 minut jsme nehráli dobře. Ale zbylých patnáct ve druhé třetině a potom v poslední části jsme hráli skvěle. Petr nás v první dvacetiminutovce hodně podržel.“ Podle Blashilla byl rozhodujícím momentem zápasu Nielsenův gól v oslabení.

Mrázkovo zneškodnění Lehterova úniku

„Je to pro nás velké vítězství. St. Louis má hodně dobrý tým,“ uznal sílu soupeře Mrázek, který byl zvolen první hvězdou utkání. Mrázek v dosavadních šesti zápasech obdržel v průměru 2,48 branek a úspěšnost zákroků vytáhl na 92,5 %. Proti St. Louis nastoupil do svého 100. zápasu v NHL.

Rudá křídla se díky výhře na ledě Blues dostala na druhou příčku ve Východní konferenci, na vedoucí Montreal ztrácí tři body.

Autor

Narozen v roce 1993. Absolvent bakalářského oboru Marketingová komunikace a PR na FSV UK. V současnosti studuju žurnalistiku, první ročník magisterského oboru. O hokej se zajímám od 8 let. Díky dlouholetému zájmu o NHL jsem se rozhodl napsat bakalářku na téma „Marketing NHL v letech 2005–2015“. Kanadsko-americká soutěž mě fascinuje především svou úžasnou historií. Aktivně se věnuji karate a běhu, rád čtu a jsem velkým fanouškem rockové hudby, především Guns N‘ Roses, Bruce Springsteena, Rolling Stones, U2, Kiss, Bon Jovi a dalších. Jsem autorem knihy Guns N' Roses: Příběh nejslavnějšího turné, která vyšla v září 2016. Publikace se zabývá nejúspěšnějším obdobím kapely, roky 1989 až 1994.