Na tripu se rozhodne, říká Tomáš Fleischmann v rozhovoru pro nhlnews.cz

Přidal  Aleš Březina   do  , , , ,      18. 2. 2015 10:24    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Na tripu se rozhodne, říká Tomáš Fleischmann v rozhovoru pro nhlnews.cz  

V úterý zvítězili hokejisté Floridy 3:2 na ledě Toronta, jenže v příštích šesti dnech je čekají ještě čtyři vystoupení na soupeřových kluzištích. Výsledky z nich budou podle Tomáše Fleischmanna určující pro další vývoj sezóny a šance Panterů na účast v play off. Od postupových příček je v tuto chvíli dělí jediná výhra.

"Dva body nám chybí a vyrážíme teď na dlouhý trip, tam se rozhodne. Zbývá pár zápasů, každý bude důležitý," uvědomuje si kopřivnický rodák.

Vzhledem k postavení v tabulce asi ani nemělo smysl ptát se Fleischmanna na případnou účast na mistrovství světa. "S nikým jsem ještě nemluvil, je brzy nad tím uvažovat," přikývne.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


Vítězství nad Maple Leafs se rodilo na přelomu prvního a druhého dějství, kdy se hostům při přesilovkách podařilo otočit průběžný stav.

"Toronto nastoupilo velice dobře a dalo gól. My jsme potom utkání vzali do vlastních rukou a kontrolovali ho. Ve třetí třetině jsme se snažili udržet náskok a pohlídat, aby nám nedali gól. To se sice stalo, ale poslední minutu už jsme udrželi," shrne Fleischmann vývoj zápasu.

Sám přispěl k úspěchu nahrávkou Nicku Bjugstadovi na gól z 25. minuty, po němž šli Panthers do vedení 2:1. "Dostal jsem puk mezi kruhy, místo střely obešel branku z druhé strany a nahrál Nicholasovi, mohl dávat prakticky do prázdné."

V exkluzivním rozhovoru pro nhlnews.cz hodnotí třicetiletý český útočník ještě osobnost Roberta Luonga a jeho přínos pro mužstvo a své vztahy se slovenským kolegou Tomášem Kopeckým.

Aleš Březina je novinář, spisovatel a také editor a vydavatel kanadského týdeníku „Satellite 1-416“. Narodil se v Praze v roce 1948 a odešel z Československa v roce 1980. Od té doby žije v Kanadě. Podílel se na rozsáhlé publikaci Kings of the Ice a History of World Hockey, která vyšla v Torontu v roce 2002. Během ME ve fotbale v roce 2004 psal před každým utkáním české reprezentace úvodníky pro největší torontský deník Toronto Star. Spolupracoval s rozhlasovými stanicemi Hlas Ameriky, Svobodná Evropa a Rádio Canada International.