Náročný den pro kouče. Po Yeovi končí na střídačce také Todd McLellan

Přidal  Lukáš Zitka   do  ,      20. 11. 2018 18:07    Komentář  

Fanshop týmuRáno jsme si mohli přečíst zprávu, že kvůli špatným výsledkům vedení St. Louis Blues už nadále nepočítá se službami kouče Mika Yea. Uplynulo jen pár hodin a k obdobnému kroku se odhodlali i v Edmontonu. V Kanadě propustili kouče Todda McLellana. Novým vládcem střídačky, na kterou usedá i nejproduktivnější hráč minulého ročníku Connor McDavid, se stal veterán mezi kouči Ken Hitchcock.

Změna nastala po sérii šesti porážek v posledních sedmi utkáních. Jedenapadesátiletý Todd McLellan působil v pozici hlavního kouče Oilers tři sezony, právě načínal čtvrtou. V 266 zápasech základní části pod jeho vedením Oilers vybojovali 123 výher, utržili 119 porážek a 24 odcházeli poražení po prodloužení.

Connora McDavida či Leona Draisaitla nově povede šestašedesítiletý Ken Hitchcock, jenž má na svém kontě Stanley Cup s Dallas Stars v roce 1999. Jak hlavní kouč povede v NHL už páté mužstvo. Dříve vedl již zmíněný Dallas, Philadelphii, Columbus a St. Louis Blues.

Titulní foto: Icon SportswireAutor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu.Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz