Náročný den pro kouče. Po Yeovi končí na střídačce také Todd McLellan

Přidal  Lukáš Zitka   do  ,      20. 11. 2018 18:07    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Náročný den pro kouče. Po Yeovi končí na střídačce také Todd McLellan  

Fanshop týmuRáno jsme si mohli přečíst zprávu, že kvůli špatným výsledkům vedení St. Louis Blues už nadále nepočítá se službami kouče Mika Yea. Uplynulo jen pár hodin a k obdobnému kroku se odhodlali i v Edmontonu. V Kanadě propustili kouče Todda McLellana. Novým vládcem střídačky, na kterou usedá i nejproduktivnější hráč minulého ročníku Connor McDavid, se stal veterán mezi kouči Ken Hitchcock.

Změna nastala po sérii šesti porážek v posledních sedmi utkáních. Jedenapadesátiletý Todd McLellan působil v pozici hlavního kouče Oilers tři sezony, právě načínal čtvrtou. V 266 zápasech základní části pod jeho vedením Oilers vybojovali 123 výher, utržili 119 porážek a 24 odcházeli poražení po prodloužení.

Connora McDavida či Leona Draisaitla nově povede šestašedesítiletý Ken Hitchcock, jenž má na svém kontě Stanley Cup s Dallas Stars v roce 1999. Jak hlavní kouč povede v NHL už páté mužstvo. Dříve vedl již zmíněný Dallas, Philadelphii, Columbus a St. Louis Blues.

Titulní foto: Icon SportswireAutor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu.Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz