Nashville se zbavil českého gólmana

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      10. 1. 2019 5:36    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Nashville se zbavil českého gólmana  

Fanshop týmu

Konec snu. Brankář Miroslav Svoboda se vrací do Evropy.

Nashville se rozhodl předčasně rozvázat kontrakt a třiadvacetiletého rodáka ze Vsetína v úterý zapsal na bezpodmínečnou waiver listinu. O Svobodu neprojevil zájem žádný z dalších klubů NHL a zámořská pouť jedné z českých nadějí tím skončila.

208. muž draftu 2015 (Oilers), který podepsal s Predators loni v dubnu dvouletou smlouvu, našel v tomto ročníku svoje místo v ECHL. V soutěži, jež stojí v hierarchii pod AHL, odchytal za Atlantu Gladiators 14 duelů s úspěšností zákroků 91 procent.

Svoboda byl od sezony 2012/13 hráčem Třince, převážně však působil v první lize. Předloni pomohl Jihlavě k postupu do extraligy a potom zamířil do Plzně.

U Indiánů vychytal ve 47 zápasech základní části 33 vítězství, což bylo suverénně nejvíce ze všech extraligových gólmanů.
Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby.Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.