Návrat nezkrotného Rusa. Kovalčuk se upíše Rangers

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      9. 4. 2018 15:56     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Návrat nezkrotného Rusa. Kovalčuk se upíše Rangers  

Ruský bouřlivák Ilja Kovalčuk míří do New Yorku. Podle zjištění novináře Igora Eronka z deníku Sport-Express uzavře v létě víceletý kontrakt s Rangers.

Čtyřiatřicetiletý rodák z Tveru bude moci smlouvu podepsat až 1. července, kdy se opět stane nechráněným volným hráčem. Bývalý útočník Atlanty a New Jersey by si měl vydělat přibližně šest miliónů dolarů za sezónu.

V jednání je zatím délka kontraktu, která má být dvou- nebo tříletá.

Odchovanec Spartaku Moskva podepsal v roce 2010 s Devils lukrativní patnáctiletou smlouvu s platem sto milionů dolarů, ale už po třech letech doslova šokoval hokejový svět, když se rozhodl své angažmá v New Jersey ukončit a vrátit se do Ruska, kde se obratem dohodl s Petrohradem.

V bohatém ruském mančaftu získal Kovalčuk dvakrát Gagarinův pohár a patřil k nejproduktivnějším hráčům KHL. Zkušený forvard se nedávno radoval ze zlata na olympijských hrách a ke vstupu do Triple Gold Clubu mu chybí už jen zisk Stanleyova poháru.

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.