Nechtěný Šustr putuje na farmu

Přidal  Daniel Reichel   do  , , ,      29. 10. 2018 5:55     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Nechtěný Šustr putuje na farmu  

Fanshop týmu

Andrej Šustr vydržel na waiver listině nechráněných hráčů 24 hodin a Ducks jej tak posílají do záložního týmu v San Diegu. O dlouholetého zadáka Tampy Bay neprojevil zájem žádný tým National Hockey League.

Sedmadvacetiletý rodák z Plzně nastoupil v tomto ročníku pouze do čtyř z jedenácti duelů. V těch k tomu nebodoval.

Šustr se dohodl s Anaheimem v červenci jako volný hráč poté, co s ním už nepočítali Lightning (čtěte ZDE). Za floridský mančaft odehrál šest sezón, v té poslední ale jen 44 zápasů se ziskem sedmi bodů (2+5).

Celkem naskočil v NHL do 323 utkání s bilancí deseti gólů a 53 asistencí, v play-off přidal 46 startů a pět bodů za dvě trefy a tři nahrávky.

V AHL se Šustr ukáže po pěti letech, v sezóně 2013/14 hrál za farmu Tampy v Syracuse. Ze San Diega byli naopak do prvního týmu povoláni obránci Jacob Larsson a Andy Welinski.

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.