Nejslabší! Máš padáka. Detroit se chce rozloučit s českým forvardem

Přidal  Daniel Reichel   do  , , ,      20. 6. 2018 6:46     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Nejslabší! Máš padáka. Detroit se chce rozloučit s českým forvardem  

Fanshop týmu

Detroit s velkou pravděpodobností ukončí spolupráci s českým útočníkem Martinem Frkem. Red Wings se podle Ansara Khana z portálu MLive.com rozhodli nenabídnout pelhřimovskému rodákovi kvalifikační nabídku, čímž z něj 1. července udělají nechráněného volného hráče.

Khan ve svém pojednání připomíná, že má Frk jednu z nejtvrdších střel v lize, chybí mu však přesnost. Jako nováček odehrál během uplynulé sezóny 68 zápasů s bilancí 11 gólů a 14 asistencí. Ke konci ročníku ale strádal, když v posledních 23 duelech zaznamenal jen pět bodů (1+4).

Generální manažer Křídel Ken Holland v úterý prozradil, že verdikt klubu ještě není stoprocentní. Aby si práva na čtyřiadvacetiletého útočníka Red Wings pojistili, museli by mu předložit roční kontrakt v hodnotě 715 tisíc dolarů. V minulém ročníku Frk vydělával o 65 tisíc méně.

Prodloužení působení karlovarského odchovance ve Městě hokeje údajně nezískalo podporu na střetnutí profesionálních skautů týmu, které se konalo minulý týden. Vedení by rádo Frkovo místo v sestavě využilo pro někoho jiného.

Odlišná situace panuje okolo Dylana Larkina, Anthonyho Manthy, Andrease Athanasiouse a Tylera Bertuzziho. Podle redaktorky deníku Free Press Helene St. James se klub chystá těmto chráněným volným hráčům nabídnout kvalifikační nabídku.

Titulní foto: Nic Taylor

Štítky

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.