NEPŘEHLÉDNĚTE: Soupisky všech účastníků MS juniorů 2018

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      23. 12. 2017 21:05    Komentář  

Na svatého Štěpána odstartuje zahajovacím zápasem České republiky proti Rusku 42. mistrovství světa juniorů v ledním hokeji. Celkem deset celků se utká ve dvou skupinách o postup do play-off.

Podívejte se s námi na soupisky všech týmů, které budou v americkém Buffalu bojovat o cenné kovy.


Mistrovství světa juniorů v ledním hokeji 2018, Buffalo (26.12. – 5.1.):

Skupina A:

USA, Kanada, Dánsko, Slovensko, Finsko

Skupina B:

Rusko, Švédsko, Česká republika, Švýcarsko, Bělorusko


Bělorusko (soupiska k 16.12.)

Gólmani:
Andrei Grishenko, Belarus U20
Dmitri Rodik, Belarus U20
Nikita Tolopilo, Belarus U20

Obránci:
Dmitri Burovtsev, Belarus U20
Dmitri Deryabin, Belarus U20
Vladislav Gabrus, Belarus U20
Andrei Gostev, Belarus U20
Maxim Magaletski, Belarus U20
Vladislav Martynyuk, Kunlun Red Star Junior
Dmitri Savritski, Belarus U20
Vladislav Sokolovski, Dynamo Molodechno

Útočníci:
Nazar Anisimov, Belarus U20
Arseni Astashevich, Belarus U20
Viktor Bovbel, Belarus U20
Ivan Drozdov, Yunost Minsk
Vasili Filyayev, Belarus U20
Dmitri Grinkevich, Belarus U20
Leonid Ivanovski, Belarus U20
Ilya Litvinov, Yunost Minsk
Alexander Lukashevich, Belarus U20
Gennadi Malashenko, Belarus U20
Kirill Nikolayev, Belarus U20
Sergei Pishuk, Belarus U20
Vladislav Ryadchenko, Belarus U20
Yegor Sharangovich, Dynamo Minsk

Hlavní trenér:
Yuri Faikov

Česká republika (k 23.12.)

Gólmani:
Milan Klouček, Dynamo Pardubice
Josef Kořenář, HC Benátky nad Jizerou
Jakub Škarek, Dukla Jihlava

Obránci:
Vojtěch Budík, Prince Albert Raider (WHL)
Lukáš Doudera, HC Litvinov
Jakub Galvas, HC Olomouc
Libor Hájek, Saskatoon Blades (WHL)
František Hrdinka, BK Mlada Boleslav
Filip Král, Spokane Chiefs (WHL)
Radim Šalda, Saint John Sea Dogs (QMJHL)
Ondřej Vala, Kamloops Blazers (WHL)

Útočníci:
Filip Chytil, Hartford Wolf Pack (AHL)
Filip Helt, Litoměřice
Martin Kaut, Dynamo Pardubice
Kryštof Hrabík, Bílí Tygři Liberec
Petr Kodýtek, HC Plzeň 1929
Daniel Kurovský, Vítkovice Ostrava
Jakub Lauko, Piráti Chomutov
Albert Michnáč, Mississauga Steelheads (OHL)
Martin Nečas, Kometa Brno
Radovan Pavlík, Mountfield Hradec Králové
Kristian Reichel, Red Deer Rebels (WHL)
Ostap Safin, Saint John Sea Dogs (QMJHL)
Marek Zachař, Sherbrooke Phoenix (QMJHL)
Filip Zadina, Halifax Moosheads (QMJHL)

Hlavní trenér:
Filip Pešán

Dánsko (k 13.12.)

Gólmani:
Mads-Emil Gransoe, Topeka RoadRunners (NAHL)
Kasper Lautrup Krog, SonderjyskE Vojens
Mads Sogaard, Austin Bruins (NAHL)

Obránci:
Rasmus Birk Heine, Rodovre Mighty Bulls
Lasse Carlsen, Rodovre Mighty Bulls
Jakob Jessen, Herning Blue Fox
Christian Harris Larsen, Odense Bulldogs
Lasse Holm Mortensen, Rodovre Mighty Bulls
Oliver Paaske Larsen, Leksand Stars
Malte Setkov, Malmo Redhawks (SWE)
Jeppe Urup Mogensen, AIK Stockholm (SWE)

Útočníci:
Andreas Grundtvig, Esbjerg Energy
Asger Petersen, Odense Bulldogs
Christian Wejse Mathiasen, Esbjerg Energy
Christoffer Gath, Herlev Eagles
Daniel Baekhoj Nielsen, Herning Blue Fox
David Sogaard Madsen, Vaxjo Lakers (SWE)
Jacob Schmidt-Svejstrup, Fargo Force (USHL)
Joachim Blichfeld, Portland Winterhawks (WHL)
Jonas Rondbjerg, Vaxjo Lakers (SWE)
Lucas Andersen, Jokerit Helsinki (FIN)
Magnus Molge, Malmo Redhawks (SWE)
Nikolaj Krag-Christensen, Rungsted
Oliver True, Ottawa 67’s (OHL)
Phillip Louis Schultz, Rodovre Mighty Bulls
Valdemar Ahlberg, Austin Bruins (NAHL)

Finsko (k 11.12.)

Gólmani:
Niilo Halonen, IFK Helsinki
Lassi Lehtinen, Lukko Rauma
Ukko-Pekka Luukkonen, HPK Hameenlinna

Obránci:
Miro Heiskanen, IFK Helsinki
Henri Jokiharju, Portland Winterhawks (WHL)
Olli Juolevi, TPS Turku
Kasper Kotkansalo, Boston University (NCAA)
Roope Laavainen, HPK Hameenlinna
Eemeli Rasanen, Kingston Frontenacs (OHL)
Robin Salo, Vaasan Sport
Urho Vaakanainen, SaiPa Lappeenranta
Juuso Valimaki, Tri-City Americans (WHL)

Útočníci:
Aleksi Heponiemi, Swift Current Broncos (WHL)
Joni Ikonen, KalPa Kuopio
Jere Innala, HPK Hameenlinna
Juha Jaaska, IFK Helsinki
Otto Koivula, Ilves Tampere
Joona Koppanen, Ilves Tampere
Janne Kuokkanen, Charlotte Checkers (NHL)
Rasmus Kupari, Karpat Oulu
Eetu Luostarinen, KalPa Kuopio
Sami Moilanen, Seattle Thunderbirds (WHL)
Markus Nurmi, TPS Turku
Aapeli Rasanen, Boston College (NCAA)
Eeli Tolvanen, Jokerit Helsinki
Jerry Turkulainen, JYP Jyvaskyla
Eetu Tuulola, HPK Hameenlinna
Kristian Vesalainen, HPK Hameenlinna

Hlavní trenér:
Ahokas Jussi

Kanada (k 17.12.)



Gólmani:
Carter Hart, Everett (WHL)
Colton Point, Colgate University (ECAC)

Obránci:
Jake Bean, Calgary (WHL)
Kale Clague, Brandon (WHL)
Dante Fabbro, Boston University (HE)
Cal Foote, Kelowna (WHL)
Josh Mahura, Regina Pats (WHL)
Cale Makar, U. of Massachusetts (HE)
Victor Mete, Montreal (NHL)
Conor Timmins, Sault Ste. Marie (OHL)

Útočníci:
Drake Batherson, Cape Breton (QMJHL)
Maxime Comtois, Victoriaville (QMJHL)
Dillon Dube, Kelowna (WHL)
Alex Formenton, London (OHL)
Jonah Gadjovich, Owen Sound (OHL)
Brett Howden, Moose Jaw (WHL)
Boris Katchouk, Sault Ste. Marie (OHL)
Jordan Kyrou, Sarnia (OHL)
Michael McLeod, Mississauga (OHL)
Taylor Raddysh, Erie (OHL)
Sam Steel, Regina (WHL)
Tyler Steenbergen, Swift Current (WHL)
Robert Thomas, London (OHL)

Hlavní trenér:
Dominique Ducharme

Rusko (k 17.12.)

Gólmani:
Mikhail Berdin, Sioux Falls Stampede (USHL)
Alexei Melnichuk, SKA-Neva St. Petersburg
Vladislav Sukhachyov, Chelmet Chelyabinsk

Obránci:
Alexander Alexeyev, Red Deer Rebels (WHL)
Nikolai Knyzhov, SKA-Neva St. Petersburg
Nikita Makeyev, CSKA Moscow
Artyom Maltsev, HK Sochi
Artyom Minulin, Swift Current Broncos (WHL)
Dmitri Samorukov, Guelph Storm (OHL)
Alexander Shepelev, Chelmet Chelyabinsk
Vladislav Syomin, SKA-Neva St. Petersburg
Anatoli Yelizarov, Tolpar Ufa
Yegor Zaitsev, Dynamo Moscow

Útočníci:
Vitali Abramov, Victoriaville Tigres (QMJHL)
Andrei Altybarmakyan, SKA-Neva St. Petersburg
Georgi Ivanov, Loko Yaroslavl
Artur Kayumov, Lokomotiv Yaroslavl
Klim Kostin, San Antonio Rampage (AHL)
Vitali Kravtsov, Traktor Chelyabinsk
Alexei Lipanov, Barrie Colts (OHL)
Mikhail Maltsev, SKA-Neva St. Petersburg
Artyom Manukyan, Avangard Omsk
Alexei Polodyan, SKA-Neva St. Petersburg
German Rubtsov, Acadie-Bathurst Titan (QMJHL)
Marsel Sholokhov, Chelmet Chelyabinsk
Dmitri Sokolov, Sudbury Wolves (OHL)
Andrei Svechnikov, Barrie Colts (OHL)
Danil Veryayev, Torpedo Nizhni Novgorod

Hlavní trenér:
Valeri Bragin

Slovensko (k 13.12.)

Gólmani:
Roman Durny, MHk 32 Liptovsky Mikulas
David Hrenak, St. Cloud State University (NCAA)
Jakub Kostelny, HK DUKLA Trencin

Obránci:
Martin Bodak, Kootenay Ice (WHL)
Martin Fehervary, Oskarshamn IK (SWE)
Samuel Fereta, Slovan Bratislava
Tomas Hedera, Slovan Bratislava
Michal Ivan, Acadie-Bathurst Titan (QMJHL)
Marek Korencik, Lulea HF (SWE)
Dusan Kmec, Philadelphia Rebels (NAHL)
Andrej Lesko, Bili Tygri Liberec (CZE)
David Matejovic, MMHK Nitra
Vojtech Zelenak, Sparta Prague (CZE(

Útočníci:
Samuel Bucek, Chicago Steel (USHL)
Viliam Cacho, Dukla Trencin
Niki Jasko, Slovan Bratislava
Milos Kelemen, HKM Zvolen
Filip Krivosik, LeKi Hockey (FIN)
Peter Kundrik, HK Poprad
Adam Liska, Kitchener Rangers (OHL)
Patrik Marcinek, HKM Zvolen
Milos Roman, Vancouver Giants (OHL)
Adam Ruzicka, Sarnia Sting (OHL)
Erik Smolka, Dukla Trencin
Samuel Solensky, Johnstown Tomahawks (NAHL)
Marian Studenic, Hamilton Bulldogs (OHL)
Alex Tamasi, HC’05 Banska Bystrica
Vladimir Vybiral, MHk 32 Liptovsky Mikulas

Hlavní trenér:
Ernest Bokros

Švédsko (k 22.12.)

Gólmani:
Olle Eriksson Ek, Farjestad Karlstad
Filip Gustavsson, Lulea HF
Filip Larsson, Tri-City Storm (USHL)

Obránci:
Erik Brannstrom, HV71 Jonkoping
Rasmus Dahlin, Frolunda Gothenburg
Linus Hogberg, Vaxjo Lakers
Timothy Liljegren, Toronto Marlies (AHL)
Gustav Lindstrom, Almtuna IS
Jacob Moverare, Mississauga Steelheads (OHL)
Jesper Sellgren, MODO Ornskoldsvik
Filip Westerlund, Frolunda Gothenburg

Útočníci:
Lias Andersson, Frolunda Gothenburg
Jesper Boqvist, Brynas Gavle
Marcus Davidsson, Djurgarden Stockholm
Lucas Elvenes, IK Oskarshamn
David Gustafsson, HV71 Jonkoping
Glenn Gustafsson, Orebro HK
Axel Jonsson Fjallby, Djurgarden Stockholm
Fredrik Karlstrom, Linkopings HC
Linus Lindstrom, Skelleftea AIK
Isac Lundestrom, Lulea HF
Alexander Nylander, Rochester Americans (AHL)
Jacob Olofsson, Timra IK
Elias Pettersson, Vaxjo Lakers
Tim Soderlund, Skelleftea AIK
Oskar Steen, Farjestad Karlstad
Fabian Zetterlund, Farjestad Karlstad

Hlavní trenér:
Tomas Monten

Švýcarsko (k 23.12.)

Gólmani:
Matteo Ritz, Lausanne HC
Akira Schmid, SCL Tigers
Philip Wuthrich, SC Bern

Obránci:
Davyd Barandun, HC Davos
Tim Berni, GCK Lions
Dominik Egli, EHC Kloten
Tobias Geisser, EVZ Academy
Nico Gross, Oshawa Generals (OHL)
Simon Le Coultre, Moncton Wildcats (QMJHL)
Elia Riva, HC Lugano

Útočníci:
Marco Cavalleri, Victoriaville Tigres (QMJHL)
Nando Eggenberger, HC Davos
Andre Heim, SC Bern
Ken Jager, HC Davos
Philipp Kurashev, Quebec Remparts (QMJHL)
Sven Leuenberger, EV Zug
Guillaume Maillard, Geneve-Servette HC
Marco Miranda, GCK Lions
Nicolas Muller, MODO Ornskoldsvik (SWE)
Valentin Nussbaumer, EHC Biel
Dario Rohrbach, EHC Basel
Justin Sigrist, Kamloops Blazers (WHL)
Axel Simic, Lausanne HC

Hlavní trenér:
Christian Wohlwend

USA (k 23.12.)

Gólmani:
Jake Oettinger, Boston University (HEA)
Jeremy Swayman, University of Maine (HEA)
Joseph Woll, Boston College (HEA)

Obránci:
Mikey Anderson, University of Minnesota Duluth (NCHC)
Adam Fox, Harvard University (ECAC Hockey)
Quinn Hughes, University of Michigan (Big Ten)
Ryan Lindgren, University of Minnesota (Big Ten)
Andrew Peeke, University of Notre Dame (Big Ten)
Scott Perunovich, University of Minnesota Duluth (NCHC)
Dylan Samberg, University of Minnesota Duluth (NCHC)

Útočníci:
Joey Anderson, University of Minnesota Duluth (NCHC)
Kieffer Bellows, Boston University (HEA)
Logan Brown, Windsor Spitfires (OHL)
Trent Frederic, University of Wisconsin (Big Ten)
Patrick Harper, Boston University (HEA)
Max Jones, London Knights (OHL)
Will Lockwood, University of Michigan (Big Ten)
Casey Mittelstadt, University of Minnesota (Big Ten)
Josh Norris, University of Michigan (Big Ten)
Ryan Poehling, St. Cloud State University (NCHC)
Brady Tkachuk, Boston University (HEA)
Riley Tufte, University of Minnesota Duluth (NCHC)
Kailer Yamamoto, Spokane Chiefs (WHL)

Hlavní trenér:
Bob Motzko

Titulní foto: Icon Sportswire

Štítky

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby.(daniel.reichel@nhlnews.cz)