Nestrašil bodoval popáté za sebou. Krejčí, Plekanec a Frolík přispěli jednou asistencí k výhrám svých týmů

Český forvard Andrej Nestrašil si v poslední době udržuje velmi dobrou formu. V sobotu se gólem podílel na výhře Caroliny 5:4 v prodloužení na ledě Arizony a bodoval v pátém zápase v řadě. Během úspěšné série nasbíral pražský rodák jednu branku a pět asistencí. Nestrašil zaznamenal svou třetí trefu v ročníku těsně před první sirénou, kdy střelou do odkryté svatyně Coyotes zužitkoval přesilovou hru. Ideální přihrávku mu adresoval Jordan Staal.
Hurricanes měli k vítězství blíž už v základní hrací době, když po 41 minutách vedli 4:1. Arizona ovšem dokázala tříbrankovou ztrátu vymazat, vyrovnávací trefu zařídil necelých 16 sekund před koncem třetí třetiny při power play Connor Murphy. Šťastnější byli nakonec přece jenom hosté, v úvodní minutě nastaveného času překonal Lindbacka Victor Rask (1+1), asistoval mu při tom gólman Eddie Läck.
Tři naši krajané se ve včerejším programu National Hockey League zviditelnili jednou asistencí. O podílu Davida Krejčího na výhře Bostonu v utkání s Floridou jsme vás informovali zde. Také příspěvky Tomáše Plekance a Michaela Frolíka proměnily jejich týmy v zisk dvou bodů.
Zásadní krok k vítězství nad Ottawou 3:1 udělali hokejisté Montrealu v první třetině, ve které vyprodukovali 27 střel, čímž vyrovnali svůj klubový rekord. Ligový rekord zůstává v držení Bostonu – 33 střel (4. březen 1941). Tomáš Plekanec asistoval u vítězné branky, tu vsítil kapitán Canadiens Max Pacioretty, když v čase 19:27 zvyšoval vedení domácích na 2:0. Gólman Dustin Tokarski se na ukončení čtyřzápasové série proher Habs podílel 25 bezchybnými zákroky.
Hodně divoký zápas se odehrál v Calgary, kde místní Flames přetlačili v prodloužení NY Rangers. Lépe vstoupili do utkání hosté, v polovině první třetiny je poslal do vedení J.T. Miller. Plameny se dostaly ke slovu až ve 38. minutě, kdy v rozmezí sedmnácti sekund otočili skóre Johnny Gaudreau a Mason Raymond. U branky druhého jmenovaného asistoval Michael Frolík.
V úvodu třetího dějství se opět trefil Gaudreau, a když o chvíli později navýšil náskok Calgary na 4:1 Joe Colborne, zdálo se, že je o osudu utkání rozhodnuto. Jenže Jezdci se nevzdali a zásluhou Tannera Glasse, Dana Boylea a Matse Zuccarella si vynutili prodloužení. Bod navíc ale nezískali, proti byl T.J. Brodie. Asistenci si připsal agilní Gaudreau.

Buffalo – Los Angeles 2:1pp (1:1, 0:0, 0:0 – 1:0)

Branky a asistence: 7:19 Jamie McGinn (Ryan O’Reilly, Rasmus Ristolainen), 63:19 Ryan O’Reilly (Jake McCabe) – 4:47 Marián Gáborík (Anže Kopitar, Tanner Pearson).
Střely na branku: Buffalo 12-9-8-1=30, Los Angeles 3-7-8-3=21. Přesilovky: 1/2 – 0/0.
Brankáři: L. Ullmark 21/20 – J. Enroth 30/28.
Hvězdy utkání: Ryan O’Reilly, Jamie McGinn (oba BUF), Jhonas Enroth (LAK).
Česká účast: – .

Montreal – Ottawa 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)

Branky a asistence: 2:48 Brian Flynn (Nathan Beaulieu, Charles Hudon), 19:27 Max Pacioretty (Tomáš Plekanec, Dale Weise), 25:39 Jeff Petry (Dale Weise, Alex Galchenyuk) – 31:24 Jean-Gabriel Pageau (Alex Chiasson, Dave Dziurzynski).
Střely na branku: Montreal 27-9-6=42, Ottawa 8-10-8=26. Přesilovky: 0/4 – 0/2.
Brankáři: D. Tokarski 26/25 – C. Anderson 31/28, C. Driedger (od 26:25) 11/11.
Hvězdy utkání: Max Pacioretty, Nathan Beaulieu, Tomáš Plekanec (všichni MON).
Česká účast: Tomáš Plekanec (21:23, +1, 5 střel, 0+1), Tomáš Fleischmann (16:29, 1 střela) – .

Tampa Bay – Washington 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Branky a asistence: 48:05 Nikita Kučerov (Anton Stralman, Steven Stamkos) – 2:09 Jay Beagle (Stanislav Galijev), 31:16 Jevgenij Kuzněcov (John Carlson).
Střely na branku: Tampa Bay 11-10-15=36, Washington 9-10-1=20. Přesilovky: 1/4 – 0/2.
Brankáři: B. Bishop 20/18 – B. Holtby 36/35.
Hvězdy utkání: Braden Holtby (WSH), Nikita Kučerov, Victor Hedman (oba TBL).
Česká účast: Ondřej Palát (3:34), Andrej Šustr (12:57, -1, 1 střela) – .

Columbus – NY Islanders 2:3 (0:1, 1:1, 1:0)

Branky a asistence: 25:08 Brandon Saad (Boone Jenner, Brandon Dubinsky), 48:20 Cam Atkinson (David Savard, Scott Hartnell) – 15:21 Kyle Okposo, 27:10 Frans Nielsen (Kyle Okposo, Nick Leddy), 62:16 Kyle Okposo (Josh Bailey).
Střely na branku: Columbus 9-13-6-2=30, NY Islanders 4-7-7-1=19. Přesilovky: 0/0 – 1/3.
Brankáři: C. McElhinney 19/16 – J. Halák 30/28.
Hvězdy utkání: Kyle Okposo, Jaroslav Halák (oba NYI), Boone Jenner (CBJ).

St. Louis – Dallas 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Branky a asistence: 2:00 David Backes (Alexander Steen, Kevin Shattenkirk), 51:10 Vladimír Tarasenko (David Backes), 55:35 Ryan Reaves (Scottie Upshall) – .
Střely na branku: St. Louis 17-2-7=26, Dallas 5-11-10=26. Přesilovky: 1/3 – 0/4.
Brankáři: J. Allen 26/26 – A. Niemi 26/23.
Hvězdy utkání: David Backes, Jake Allen, Carl Gunnarsson (všichni STL).
Česká účast: Dmitrij Jaškin (11:17, 2 střely) – Aleš Hemský (9:27, 1 střela).

Nashville – Colorado 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)

Branky a asistence: 19:52 Miikka Salomaki (Ryan Ellis, Colton Sissons), 40:58 Craig Smith (Ryan Ellis, Mattias Ekholm) – 8:37 Francois Beauchemin (Nathan MacKinnon, Matt Duchene), 14:38 Nick Holden (Alex Tanguay, John Mitchell), 49:36 Andreas Martinsen (Carl Soderberg, Francois Beauchemin).
Střely na branku: Nashville 12-10-14=36, Colorado 13-1-11=25. Přesilovky: 0/5 – 1/5.
Brankáři: P. Rinne 25/22 – S. Varlamov 36/24.
Hvězdy utkání: Semjon Varlamov (COL), Ryan Ellis (NSH), Francois Beauchemin (COL).

Arizona – Carolina 4:5pp (0:2, 1:1, 3:1 – 0:1)

Branky a asistence: 38:22 Anthony Duclair (Max Domi), 41:43 Anthony Duclair (Viktor Tichonov, Max Domi), 43:23 Kyle Chipchura (Nicklas Grossmann), 59:44 Connor Murphy (Anthony Duclair) – 8:37 Kris Versteeg (Justin Faulk, Elias Lindholm), 19:56 Andrej Nestrašil (Jordan Staal, Brett Pesce), 35:24 Phillip Di Giuseppe (Jeff Skinner, Jaccob Slavin), 40:40 Justin Faulk (Elias Lindholm, Victor Rask), 60:53 Victor Rask (Eddie Läck, Elias Lindholm).
Střely na branku: Arizona 7-8-13-1=29, Carolina 11-13-8-1=33. Přesilovky: 0/2 – 2/3.
Brankáři: A. Lindback 33/28 – E. Läck 29/25.
Hvězdy utkání: Anthony Duclair (ARI), Justin Falk, Victor Rask (oba CAR).
Česká účast: – Andrej Nestrašil (14:00, 1 střela, 1+0).

Calgary – NY Rangers 5:4pp (0:1, 2:0, 2:3 – 1:0)

Branky a asistence: 37:41 Johnny Gaudreau, 37:58 Mason Raymond (Michael Frolík), 42:32 Johnny Gaudreau (David Jones, Sean Monahan), 44:57 Joe Colborne (Matt Stajan, Kris Russell), 62:09 T.J. Brodie (Kris Russell, Johnny Gaudreau) – 10:56 J.T. Miller (Viktor Stalberg, Kevin Hayes), 45:13 Tanner Glass (Dominic Moore), 55:06 Dan Boyle (Chris Kreider, J.T. Miller), 58:48 Mats Zuccarello (Dan Boyle, Derick Brassard).
Střely na branku: Calgary 9-10-6-2=27, NY Rangers 9-5-15-0=29. Přesilovky: 0/3 – 1/5.
Brankáři: J. Hiller 29/25 – A. Raanta 27/22.
Hvězdy utkání: Johnny Gaudreau, T.J. Brodie (oba CGY), Dan Boyle (NYR).
Česká účast: Ladislav Šmíd (11:05), Jiří Hudler (13:21, -1, 1 střela), Michael Frolík (14:05, +1, 1 střela, 0+1) – .

San Jose – Minnesota 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Branky a asistence: – 44:41 Zach Parise (Mikael Granlund, Jason Pominville), 59:26 Mikko Koivu (Zach Parise, Jared Spurgeon).
Střely na branku: San Jose 6-9-10=25, Minnesota 8-8-14=30. Přesilovky: 0/2 – 0/1.
Brankáři: M. Jones 29/28 – D. Kuemper 25/25.
Hvězdy utkání: Zach Parise, Darcy Kuemper (oba MIN), Martin Jones (SJS).
Česká účast: Tomáš Hertl (18:20, -1, 2 střely) – .
České góly: sobota 12. prosince
Slovenské góly: sobota 12. prosince