Nestrašil si splnil sen. Vstřelil gól a doufá, že zase týmu pomůže

Přidal  Martin Hrubý   do  , , , ,      11. 11. 2016 13:58    Komentář  

V únoru se Andrej Nestrašil nepříjemně zranil. Dlouhé týdny se na lůžku nesměl ani pohnout. Po celou dobu, kdy se zotavoval ze zlomenin páteřních obratlů, ho udržovala v naději jedna myšlenka. Myšlenka na to, jak zase hraje hokej a střílí gól.

Minulý ročník mu předčasně skončil už 25. února, kdy byl v utkání s Torontem Maple Leafs zasažen a tvrdě upadl na hrazení tak, že si vážně poranil páteř. Poté, co vynechal posledních dvacet zápasů sezóny, existovala naděje, že by mohl být v pořádku pro nadcházející ročník. Ta se nakonec naplnila.


Sledujte NHLnews také na Facebooku a Twitteru.


Vrátit se ale znamenalo vstřelit gól, teprve pak považoval Nestrašil rehabilitaci za ukončenou. „Myslel jsem na to každý den těch sedm měsíců,“ přiznal pětadvacetiletý útočník. „To mě udržovalo v chodu každý den. Byla to pro mě motivace. Dát gól je něco jiného, je to pocit, který projde celým tělem. Neexistuje lepší pocit.“

Počkat si nakonec musel až do jedenáctého zápasu Caroliny, v neděli proti New Jersey v PNC Areně. Několikrát se ocitl na tribuně jenom jako zdravý náhradník. V pěti odehraných utkáních měl jen sedm střel na bránu. Proti Devils jich zaznamenal za šedesát minut rovnou osm. Vstřelil jediný gól Hurricanes, kteří prohráli 1:4.

„Nikdy jsem neměl osm střel za zápas. Nikdy. Ani když jsem hrál nižší úrovně,“ přiznal Nestrašil.

Stinnou stránkou vstřelené branky bylo, že Carolině nijak nepomohla. Devils byli v zápase lepší. Pro Nestrašila ale ta trefa znamenala hodně. „Dát další gól v NHL je ohromné. Hodně jsem to oslavil, i když mi docházelo, že to bylo 3:0, a je třeba s sebou ještě pohnout. Byl to ale asi nejdůležitější bod mé kariéry, vždyť přišel po tak dlouhém zranění.“

Nestrašil začínal zápas s Jayem McClementem a Joakimem Nordstömem. Trenér Bill Peters ale pak zamíchal sestavou a na postu centra nahradil McClementa Jordanem Staalem. Porážce však nezabránil. Carolina zatím z třinácti odehraných zápasů vyhrála jen tři.

Trenér mohl být aspoň trochu víc spokojený s úterním zápasem proti stejnému soupeři, který po výsledky 2:3 v prodloužení přinesl Hurikánům aspoň bod. „Blíží se to,“ věří kouč. „Ve třetí třetině jsem věřil, že dají vítězný gól. Za stavu 2:2 tam měli střídání, kdy je párkrát opravdu zatlačili. Právě to od nich potřebujeme,“ řekl na adresu Nestrašilova útoku.

Carolině má teď šanci trochu se sebrat. Ve čtvrtek sice doma prohrála opět 2:4 s Anaheimem, začala tím ale sérii pěti domácích utkání, takže šance zabodovat je pořád vysoká. Andrej Nestrašil doufá, že nyní týmu víc pomůže. Už proto, že mu po sezóně končí smlouva a bude jednat o nové.

„Je to můj poslední rok smlouvy a já chci všem dokázat, že nejsem poničené zboží, že dokážu hrát na téhle úrovni,“ slibuje pětadvacetiletý rodák z Prahy.

Autor  

Narozen v roce 1971. NHL sleduji od začátku 80. let, redaktorem od roku 2000. Spoluzakladatel webového serveru NHL.cz. Největší hokejový zážitek - návštěva zápasů NHL, v nichž nastoupilo dohromady osm členů slavné dynastie Edmontonu Oilers z osmdesátých let minulého století včetně Waynea Gretzkyho, Granta Fuhra, Glenna Andersona nebo Craiga MacTavishe, jenž jako vůbec poslední hráč v historii NHL hrál bez helmy.